זירת התרסקות המטוס הרוסי בסיני.
זירת התרסקות המטוס הרוסי בסיני.
,רויטרס

האומנם פצצה הביאה להתרסקות בסיני? רוסיה: "רק החוקרים יגידו"

בעוד העולם סוער סביב ההשערה האמריקנית שנחשפה אמש ב-CNN, לפיה ארגון "המדינה האסלאמית" פוצץ מבפנים את המטוס הרוסי מעל סיני, ברוסיה מבקשים להמתין בסבלנות לתוצאות הבדיקה. "הכרעה לגבי אפשרות אחת היא בגדר ספקולציה בלבד", הדגיש דוברו של הנשיא פוטין. בינתיים, במצרים אפילו לא סבורים שדאע"ש אכן עומד מאחורי האירוע: "מדובר בתעמולה"

רוסיה שללה היום (חמישי) את ההערכה שהשמיע אמש גורם אמריקני ב-CNN, לפיה המטוס הרוסי הופל בעקבות פיצוץ מטען חבלה של ארגון דאע"ש בתוך המטוס.


דוברו של הנשיא פוטין, דימיטרי פסקוב, הדגיש במסיבת עיתונאים כי כל האפשרויות עדיין נבדקות, והכרעה לגבי אפשרות אחת היא בגדר ספקולציה בלבד. "רק לחוקרים שמורה הזכות לטעון שתיאוריה אחת בלבד היא אמינה", הוסיף.


ההכחשה הרוסית מצטרפת לזו המצרית, שמתקשה לראות בדאע"ש הארגון שמאחורי ההתרסקות שהביאה למות 224 נוסעים - הגם שארגון הטרור נטל אחריות לאירוע. "מדובר בתעמולה", אמר הנשיא עבדל פתאח א-סיסי. השר המצרי ממדוך אלמדטי הוסיף לדבריו: "מה שקרה מאוד עצוב, אבל אין מנוס מהמתנה לתוצאות החקירה".


שר החוץ הבריטי, פיליפ המונד, היה סקפטי פחות והעריך כי אכן ישנה "סבירות גבוהה" שההתרסקות נגרמה מפצצה. לא בכדי, הורה אמש לעצור את כל הטיסות משארם א-שייח, מקום מוצאה של הטיסה שהסתיימה באסון.