"אנו מוקפים באסלאם הקיצוני". ראש הממשלה נתניהו
"אנו מוקפים באסלאם הקיצוני". ראש הממשלה נתניהו
,רויטרס

נתניהו על גל הטרור: "האינטרנט מפעיל את היחידים שמוסתים"

בראיון לרדיו "קול רגע" טען ראש הממשלה כי המחבלים שמבצעים את פיגועי הטרור בעת האחרונה פועלים בעקבות ההסתה ברשת. "זה מפגש בין האסלאם הקיצוני והאינטרנט", הוא אמר. לדבריו, האסלאם הקיצוני חודר לישראל אבל מצבה טוב יחסית למדינות אחרות במזרח התיכון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שלישי) בראיון לרדיו "קול רגע" לסיבות המובילות מחבלים לפעול בגל הטרור הנוכחי. לדבריו, למסרים המועברים ברשתות החברתיות יש השפעה מכרעת.

 

"בוא נגיד שאנחנו במאבק מול הגל הנוכחי, זה לא גל של טילים זה גל של סכינים. זה מפגש בין האסלאם הקיצוני והאינטרנט. אינטרנט מפעיל את היחידים שמוסתים", טען ראש הממשלה.

 

"אנחנו נלחמים בזה ואין לי ספק שנצליח" הוסיף ראש הממשלה, "אנחנו כבר 100 שנים כאן נלחמים בגלי טרור. כל פעם יכולים להם, הם נשברים אל מול חומת הברזל, באמת של הרצון הלאומי שלנו, של העוצמה שלנו, של צהל, של כוחות הביטחון, של הממשלה".

לדבריו, למרות התסכול הגובר מגל הפיגועים, המצב הביטחוני בישראל טוב יותר מזה ששורר במדינות השכנות. "אנחנו מוקפים באסלאם קיצוני, הוא גם חודר לתוכנו", אמר ראש הממשלה, "אבל יחסית לכל האזור מצבה של ישראל הוא טוב מאוד. היא מדינה חזקה, עם עם חזק, כלכלה חזקה, צבא חזק ורצון ברזל".