11.10.2015

18:50

הריסות הבית שנפגע בתקיפת צה"ל ברצועה.
הריסות הבית שנפגע בתקיפת צה"ל ברצועה.,
רויטרס

חמאס: האינתיפאדה השלישית החלה, כל האופציות על השולחן

בכיר חמאס איסמעיל רדואן הגיב על המתיחות ברצועה ועל מותם של אישה בהריון ובתה בת השלוש בתקיפת צה"ל הלילה בעזה. "זה לא יעבור בשתיקה, כל האופציות על השולחן על מנת להגן על עמנו", אמר רדואן ברשת אל-ג'זירה. "אנחנו סבורים כי אינתיפיאדת ירושלים השלישית החלה", הוסיף

חמאס מבהיר: לא נעבור בשתיקה על התקיפה הישראלית. בכיר חמאס איסמעיל רדואן אמר היום (ראשון) כי הארגון אינו מתכוון לעבור לסדר היום על המתיחות ברצועת עזה ועל התקיפה שישראל ביצעה בלילה האחרון, בתגובה לירי רקטות.


"אנחנו רואים זאת בחומרה. ישראל מבצעת מעשי טבח נגד העם הפלסטיני. לבית שהופצץ אין קשר להתנגדות והוא בית אזרחי", אמר רדואן בהתייחסו להפצצה בה נהרגו אישה בהריון ובתה הפעוטה בת השנתיים.


"דבר זה לא יעבור בשתיקה. כל האופציות על השולחן על מנת להגן על עמנו. ההתנגדות מוכנה להגן על עמנו הפלסטיני", הוסיף רדואן. "אנחנו סבורים כי אינתיפאדת ירושלים השלישית החלה", הוא הצהיר.

במהלך סוף השבוע נהרגו מאש כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה עשרה בני אדם ועוד עשרות נפצעו. אתמול נהרגו שלושה בני אדם בהם שני ילדים, וביום שישי נהרגו שבעה בהפגנות על גבול הרצועה.


עוד אתמול, פרצו עשרות בני אדם את גדר הגבול ונכנסו לשטח ישראל. לאחר זמן קצר הם חזרו לשטח הרצועה והאירוע נגמר ללא נפגעים ובצורה שקטה יחסית. אמש שוגרו רקטות לעבר עוטף עזה ואזור אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות ולא היו נפגעים או נזק. כמה שעות לאחר מכן, במהלך הלילה, הפציצו מטוסים של חיל האויר מטרות ברצועה. במהלך תקיפה זו הופצץ גם הבית בו היו האישה ובתה.