תיעוד: שני תושבי העיר העתיקה תוקפים חרדי- "רק בשל היותו יהודי"

בתיעוד שהביא להרשעת שני התוקפים הם נראים מתנפלים בבעיטות ובאגרופים על עובר אורח מהמגזר החרדי שחלף ברחוב הבד כשהוא מדבר בטלפון הנייד שלו. דקות ארוכות לאחר התקיפה אף שכב הקורבן חסר ההכרה בזירה מבלי שאיש הושיט לו עזרה. השבוע נשלח אחד התוקפים לשנת מאסר בפועל, והתוקף השני, בן 17 בלבד, נידון לארבעה חודשי מאסר

סמטאות העיר העתיקה, רחוב הבד, שעות הערב המאוחרות. גבר חרדי מדבר בפלאפון, שני צעירים עוקבים אחריו ואז מתנפלים עליו בבעיטות ואגרופים עד שהוא נופל לרצפה, חסר הכרה- והם נמלטים.


על בסיס צילומי האבטחה נתפסו שני התוקפים והוגש כתב אישום. על הקטין בן ה-17 שהיה מעורב בתקיפה והודה במעשה נגזרו לפני כארבעה חודשים חצי שנת מאסר בפועל ופיצוי בן עשרת אלפים שקלים.


שנה לאחר האירוע, נשלח גם התוקף השני, אחמד מונה, בן 20 מהעיר העתיקה- לשנת מאסר בפועל. בכתב האישום שהוגש נגד מונה וחברו, גם הוא תושב מזרח ירושלים, נטען כי תקפו את הקורבן רק בשל היותו יהודי.

 

אם לא די בכך, דקות ארוכות לאחר התקיפה נראה הקורבן שוכב על הרצפה כשאיש אינו ניגש אליו. כאשר הצליח סוף סוף לקום, גילה כי נגרמו לו נזקים חמורים בלסת ובאוזן, והוא אושפז בבית החולים למשך ארבעה ימים.


בית המשפט קבע כי מדובר "במעשה בריוני ואלים ובעבירה בעלת אופי מכוער ומסליד". עוד קבע השופט משה הכהן כי "פגיעה על רקע גזעני מקלפת את הקורבן מאנושיותו ומעבר לפגיעה בגופו גורמת להפחתת ערכו כבן אנוש וכבודו כאדם". אף על פי כן, אישר את ההסדר המקל.