ערן מלכה בבית המשפט המחוזי בירושלים. ועדת האתיקה טענה כי אין הבדל בין הדיונים
ערן מלכה בבית המשפט המחוזי בירושלים. ועדת האתיקה טענה כי אין הבדל בין הדיונים
,חדשות 10

התקבלה עתירתו של ערן מלכה: לא יחויב להתייצב בדיון על השעייתו מתפקידו כעורך דין

השופט מני מזוז קיבל את טענת מלכה, לפיה "אין כל הצדקה להשפלה" בדרכו לבית המשפט, כשהוא נגרר ברחובות תל אביב ואזוק בידיו וברגליו. יתרה מכך, אין כל הצדקה לכך שמלכה יהיה נוכח בדיון. אי לכך נדחו טענות ועדת האתיקה, לפיהן על מלכה להתייצב להליך וכי הוא כלל וכלל לא יושפל, היות והוא מגיע ישירות מבית הסוהר. הדיון בוטל לפי שעה ועל ועדת האתיקה הוטל להגיב על העתירה לבג"ץ בעוד כעשרה ימים

שופט בית המשפט העליון, מני מזוז, קיבל היום (חמישי) את עתירתו של קצין המשטרה הבכיר בפרשת רונאל פישר, רב פקד ערן מלכה, וקבע כי הדיון שהיה אמור להתקיים בעניינו בלשכת עורכי הדין יבוטל לפי שעה.

 

את העתירה לבג"ץ הגיש אתמול בשם מלכה עורך הדין לירן זילברמן, שקבל על החלטת בית הדין המשמעתי של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין לחייב את מלכה להתייצב לדיון בנושא השעייתו מתפקידו כעורך דין בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו.

מלכה, באמצעות זילברמן, טען כי ההחלטה להביא אותו בכח לדיון נועדה להשפיל אותו. זאת, שכן לדבריו הגעתו לדיון מצריכה ליוויו מבית הסוהר על ידי יחידת נחשון, בלב העיר תל אביב, כאשר הוא אזוק בידיו וברגליו. על פי מלכה, אין כל הצדקה מהותית לתמונות שכאלו ולכך שבכלל יהיה נוכח באותו דיון.

 

לעומת זאת טענה בבית המשפט ועדת האתיקה כי יש לדחות את בקשתו של מלכה ולחייב אותו להתייצב לדיון. לשיטתה, אין כל הבדל בין הדיונים בבית המשפט המחוזי, הדנים בכתב האישום נגדו לבין הדיונים במסגרתם יחויב מלכה להתייצב בבית הדין מטעם ועדת האתיקה.

 

עוד טענה ועדת האתיקה כי התיאור לפיו מלכה יצולם כשהוא אזוק ברחובות העיר תל אביב איננו נכון. זאת, מאחר והוא מגיע ישירות מבית הסוהר ללשכת עורכי הדין. כאמור, השופט מזוז קבע כי יש לבטל את הדיון שנועד להיות היום וכי ועדת האתיקה צריכה להגיב לבג"ץ בעוד כעשרה ימים.