BETA

19.05.2015

11:19

רות דוד, הנאשמת בשיבוש הליכים. "השקר הטריף את דעתי"
רות דוד, הנאשמת בשיבוש הליכים. "השקר הטריף את דעתי",
חדשות 10

רות דוד בחקירתה: "שיקרתי בחקירה, זה העיק עליי מאוד וזו הסיבה שקרסתי"

פרקליטת מחוז ת"א לשעבר התעמתה בעדותה שוב ושוב עם חוקריה, שלא השתכנעו כי אינה זוכרת רבים מפרטי הפרשה והאשימו אותה ב"הצגת הצגות" ואף בשקר. לבסוף מודה רות דוד: "השקרים הובילו לקריסתי, הבטחתי שמעתה אספר את האמת". האם ידעה אפוא או לא ידעה לגבי העברת הכספים לכאורה מרונאל פישר לקצין המשטרה ערן מלכה? "רק במקרה של יאיר ביטון"

מפרוטוקול העדויות בפרשת רונאל פישר, אשר הגיע הלילה (שלישי) לידי חדשות 10 עולה בפרוטרוט פעילות המנגנון אשר במסגרתו הועברו לכאורה כספים מעורך הדין המפורסם לקצין החקירות בדימוס ערן מלכה, בתמורה לקבלת מידע מודיעיני רגיש אודות נחקרים. אחת מאותן עדויות היא של פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד, הנאשמת כזכור בשיבוש הליכי משפט.


בפרוטוקול חקירתה הודתה דוד בין היתר כי שיקרה בחקירתה הקודמת, שנערכה בתחילת חודש מאי, ואף הוסיפה כי שקר זה "העיק עליה" מאוד ואף "הטריף אותה" - מה שהוביל בסופו של דבר לקריסתה המדוברת ולהחלטתה "לספר לחוקרים את האמת".


בפרוטוקול החקירה מואשמת דוד שוב ושוב בהסתרת מידע מחוקריה ואף בכך שכל אשר סיפרה עד כה היה "לא יותר מהצגה". חוקריה מפצירים בה לשתף עמם פעולה ומסבירים שכל שקר "מסבך אותה יותר בקלחת של פישר". למרות זאת, דוד טוענת כי אינה זוכרת דברים רבים- ואף מתעקשת שאינה זוכרת עובדות הנוגעות לאישומים המרכזיים בפרשה.


כדי כך, כאשר מוטח ישירות בדוד כי ידעה אודות העברת כספים מעורך הדין רונאל פישר לקצין משטרה בכיר, משיבה דוד "הפעם היחידה שידעתי שלרונאל יש אמצעים לקבל חומרים מתוך המשטרה זה במקרה של יאיר ביטון- לא ידעתי על שום מקרה אחר".


עוד לגבי הקבלן הבכיר ביטון הוסיפה דוד כי "ידעתי מרונאל שיש חקירה נגד ב. יאיר. לא ידעתי מה מקורות המידע ולא ידעתי פרטים אודות החקירה". דוד גם מדגישה כי אינה מכירה את ערן מלכה אישית ומעולם לא שוחחה איתו.

 

 

ביהמ"ש העליון קיבל את ערעור. עו"ד פישר
 

ביהמ"ש העליון קיבל את ערעור. עו"ד פישר(חדשות 10)

 

בפרוטוקול מופיעה גם עדותה של עדת המדינה בפרשה, ע', אשר סיפרה כיצד שיתפה פעולה עם מנגנון השוחד לכאורה וכיצד נודע לה לראשונה אודות קיומו. לדבריה, היא החלה לעבוד במשרד לפני כחמש או שש שנים בתור מזכירה אישית לתקופה מוקצבת, פוטרה בהודעת SMS ולאחר כשנה חזרה להיות מועסקת בתור מזכירת משרד - ואף התקדמה לתפקיד העוזרת האישית של פישר.


עוד סיפרה בחקירתה כי לאחר כשנתיים שמעה את השם של ערן מלכה במשרד מתיק משותף של שלו ושל פישר. מאוחר יותר פגשה אישית במלכה, כאשר היה מגיע בשעות הלילה למשרד והשלושה היו יושבים ושותים בצוותא.


בין השלושה נרקמה אפוא חברות קרובה, שכללה גם מפגשים באירועים משפחתיים. עם זאת, לעניין העברת הכספים נחשפה עדת המדינה רק לפני כשנתיים, כשראתה לנגד עיניה את פישר מוציא כסף ממעטפה, סופר מחצית ממנו ומעניק את החצי השני למלכה. כל זאת, לדבריה, בתום פגישה אישית של פישר עם מנכ"ל מע"צ דאז, שי ברס. "הרגשתי לא נעים והלכתי לשבת בספה רחוק מהם", סיפרה.

 

 

להב 433 ממשיכה לחקור
 

להב 433 ממשיכה לחקור(חדשות 10)

 

העדה סיפרה בחקירתה אודות השימוש בכתובת המייל "אלפוניו 7", אשר באמצעותה, על פי כתב האישום, הועברו חומרי החקירה ממלכה לפישר. לדבריה, היתה זו כתובת מייל שמלכה הפנה אותה אליה, והיה מסייע לה להיכנס לתוכה מממחשבו של פישר לאחר שהיה כותב לה באפליקציית הווטסאפ "כנסי ל-7".


ע' היתה מדפיסה אפוא מהמחשב של פישר, היחיד במשרד עם מדפסת אישית, את הקבצים המודלפים לכאורה. או אז היתה מניחה אותם במגירה הראשונה של פישר, שנחשבה לאישית ואיש לא היה נוגע בה. כאשר הגיע פישר עצמו למשרד, היתה מקדמת את פניו באומרה "יש לך דואר".