BETA

16.03.2015

01:02

רגע לפני הבחירות: "אוהיו הישראלית" כמרקחה והמתמודדים לכנסת מהרהרים במרוץ שהיה

אורלי לוי-אבקסיס מצטערת שהקמפיין לא מינף את "העשייה החברתית הענפה" שלה, מירי רגב מאושרת שהצליחה "לאחד" את העם וזהבה גלאון ונפתלי בנט נותנים זה לזה מילה טובה. הפנינג הבחירות האחרון של חדשות 10 עם המתמודדים לכנסת ה-20 הוא הזדמנות להרהר בדיעבד על המרוץ המכוער ורווי ההשמצות, המועמדים שיצאו לדרך עצמאית וטרפו את כל הקופה וגם הסקר האחרון והדרמטי, שמנבא ל"מחנה הציוני" לא פחות מ-27 מנדטים

שלושה חודשים לאחר הביקור האחרון ופחות משבוע לפני יום הבחירות הגדול, הגיע צוות חדשות 10 להפנינג הבחירות הגדול ברחובות ופגש מועמדים מכל קצוות הקשת הפוליטית, הנאבקים לשכנע מתלבטים אחרונים להצביע ולהשפיע.

 

בקרב המפלגות השונות רווחת אופטימיות ובעיקר רוח קרב לניצחון, גם לאחר ימים רבים של טלפונים לבוחרים ולילות ללא שינה. בפנייה לפרופסור קמיל פוקס מזכירה ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) שבפגישה במטה הוא העריך שמפלגתה תקבל יותר מנדטים, ומעריכה שלמפלגה היה קל יותר לנחול הצלחה מרובה בסקרים, אילו רק "היינו מביאים לפרונט את העשייה החברתית שלנו, שהייתה באמת עשייה ענפה".

 

מי שדווקא חושב שלא נעשו כל טעויות במהלך הקמפיין הוא יאיר לפיד, שבמהלך החגיגה הדמוקרטית מצטלם אינספור פעמים עם פעילים ומציין כי את תפקידו כפרשן פוליטי הותיר הרחק מאחור. את תפקיד הפרשנים תופשים במקומו משה כחלון ואלי ישי, שמעריכים כל אחד בתורו כי לו היו מכריזים על כניסתם למרוץ מוקדם יותר - הרי שיתכן כי התוצאות הצפויות היו מעט שונות.

 

 

תמר איש שלום מראיינת את נפתלי בנט בהפנינג ברחובות
 

תמר איש שלום מראיינת את נפתלי בנט בהפנינג ברחובות(חדשות 10)

 

 

אלי ישי בהפנינג בחירות ברחובות
 

אלי ישי בהפנינג בחירות ברחובות(ערן סורוקה)

 

אלו ללא ספק היו בחירות מרתקות אבל גם מכוערות מאוד, רוויות שנאה והתכתשויות בין מחנות פוליטיים שונים ובין בעלי ברית לשעבר. ההסכמה על כך רווחת בין כל המתמודדים למעט ח"כ מירי רגב (ליכוד) שסבורה כי היא דווקא "מאחדת" בין המחנות השונים. רגב היא גם המועמדת היחידה שמסתייגת מהרעיון לרשום על נייר את מספר המנדטים הצפוי בעיניה לליכוד, ושואלת בהיסוס את מגישת חדשות 10 תמר איש שלום "אפשר לסמוך עליך?"

 

מי שבכל זאת מוכנים לתת זה לזה מילה טובה, בסגנונם שלהם, הם דווקא שני היריבים הפוליטיים שכנראה לעולם לא יסכימו על דבר - נפתלי בנט וזהבה גלאון. בנט אמר על גלאון כי "היא אומרת את האמת שלה" וגלאון, בטון תקיף מעט יותר, אמרה "הבית היהודי מנהל קרב מאוד מאוד מוצלח, אם כי מזעזע בעיניי".

 

סקר חדשות 10 שנערך בביקור ביום רביעי האחרון ברחובות, "אוהיו" הישראלית והעיר שכבר ארבע מערכות בחירות רצופות חוזה את התוצאות בדיוק מרשים, מגלה יתרון הולך וגובר לרשימת "המחנה הציוני" על פני "הליכוד".

 

 

סקר בחירות ברחובות 15.03.15
 

סקר בחירות ברחובות 15.03.15(חדשות 10)

 

הרשימה בהובלת יצחק הרצוג וציפי לבני זוכה בקרב תושבי העיר ל-27 מנדטים, מספר גבוה בהרבה מכל סכום מנדטים שיוחס לה עד היום בסקרים, לעומת 24 מנדטים בלבד בהם זוכה מפלגת "הליכוד", שנחשבה בעבר למפלגה האהודה באופן בלתי מעורער על התושבים.

 

"הרשימה המשותפת" בהנהגת איימן עודה נעדרת מהסקר, בשל מיעוט יחסי של תושבים מהמגזר הערבי, ועל כן את תואר המפלגה השלישית בגודלה בישראל מקבלת "יש עתיד", עם 13 מנדטים. מפלגות גדולות אחרות מקבלות ברחובות דווקא פחות מ-10 מנדטים, ובהן "הבית היהודי" עם 9 מנדטים ו-"ישראל ביתנו" ו-"כולנו" עם 7 מנדטים כל אחת.

 

אחריהן ברשימה ש"ס ומרצ, עם 6 מנדטים כל אחת, כאשר על אחוז החסימה מתנדנדות "יחד-העם אתנו" בראשות אלי ישי וגם "יהדות התורה", עם שישה מנדטים בלבד.