שלט בחירות של נתניהו בירושלים
שלט בחירות של נתניהו בירושלים
,רויטרס

נתניהו במתקפה: "קיימת סכנה שתהיה ממשלה עם הערבים"

בכנס בחירות במלון פרק בנתניה, תקף ראש הממשלה את יריבו מהמחנה הציוני: "הסכנה שיקים את הממשלה הבאה גדולה. רק הליכוד ישמור על ביטחוננו". מוקדם יותר תקף יעלון את תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל": "מפריחים סיסמאות וטועים"

נלחם על כל קול: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע הערב (רביעי) לכנס בחירות של הליכוד שנערך במלון "פרק" בנתניה, בו נרצחו 30 ישראלים בפסח 2002, והצהיר כי רק מפלגתו מסוגלת לשמור על ביטחון ישראל. כדי להמריץ את תומכיו, הוא טען: "קיימת סכנה אמיתית שציפי לבני ובוז'י הרצוג יהיו ראשי הממשלה הבאים של מדינת ישראל בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת".

 

"יש את אלה שרוצים לפנות את שטחי יהודה ושומרון ושתקום חמאסטן 2. ראינו את המציאות מפוכחת, שמרנו על ביטחון ישראל, צלחנו את הטלטלה הביטחונית המורכבת, שעדיין נמצאת בקרבנו", טען נתניהו. "אנחנו יודעים איך לשמור על המדינה. השאלה הראשונה שעומדת על סדר היום בבחירות האלה היא מי ישמור על ביטחוננו, על ילדינו, מי יבטיח את עתידנו? רק הליכוד, רק מחל".

 

 

מטה הבחירות של המחנה הציוני, היום
 

מטה הבחירות של המחנה הציוני, היום(רויטרס)

 

לדבריו, "מי שרוצה להצביע למפלגה אחרת במחנה מקדם את הסיכון הזה. ככל שמפלס הקולות של הליכוד יורד והפער הזה גדל, הסכנה שציפי ובוז'י ירכיבו את הממשלה הבאה גדלה. אין פריביליגה להצביע למפלגות אחרות".

 

מוקדם יותר שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, תקף את תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", שבמסגרת מסיבת עיתונאים שכינסה היום תקף ראש המוסד לשעבר, שבתי שביט את ראש הממשל. "נתניהו, אתה ראש הפירמידה ולא יכול לזרוק את האשמה על אחרים", טען שביט. "לא אחרים אשמים בכישלון מול חמאס, בנושא הגרעין האירני, לא אחרים הפכו את ארה"ב מבעלת ברית לאויב. אנחנו שואלים אותך - איפה האחריות שלך?"

 

"לא תשמעו ממני דברי השמצה אישיים - אך הם טועים", אמר יעלון בתגובה לדברים. "גם בבחירות 2006 שמענו סיסמאות מהסוג ששומעים היום: 'צריך לתת תקווה'. אז אני מזכיר שלפני אוסלו הייתי מפקד אוגדת יהודה ושומרון. לא שלא היו פיגועים, אבל מספר ההרוגים ב-'92 ו-'93 לא התקרב בכלל למספרים שאחרי אוסלו. אם היינו יוצאים מיהודה ושומרון אז ודאי שהייתה נוצרת 'חמאסטן' כמו בעזה. בפני האתגר הזה אנחנו כממשלה עמדנו בשש השנים האחרונות".