יום חג: נציגי ישראל בעולם כבר הצביעו בבחירות

12 ימים לפני שהקלפיות בישראל ייפתחו באופן רשמי, החלו נציגיה הדיפלומטים של ישראל ברחבי העולם לממש את זכותם הדמוקרטית והצביעו בקלפיות מיוחדות שהוקמו בשגרירויות. צפו בנציגים בלונדון משלשלים את המעטפות: "יום חג לדמוקרטיה"

שליחת חדשות 10 מדווחת מלונדון

כמדי מערכת בחירות, גם בזו הנוכחית היו הנציגים הדיפלומטים של ישראל ברחבי העולם לשלשל ראשונים את המעטפות אל הקלפי. היום (חמישי) הצביעו, בין היתר, 220 בלי זכות בחירה בשגרירות ישראל בלונדון, בירת בריטניה, שהעידו על אווירת חג - ולא רק בזכות פורים.

 

דובר השגרירות, יפתח אוריאל, העיד כי ההצבעה התנהלה בסדר מופתי של ועדת הקלפי, למרות מספר המצביעים המצומצם והעובדה שכולם מכירים האחד את השני. "מהשיחות פה אני בהחלט יכול להעיד שיש ייצוג למגוון דעות מכל קצוות הקשת הפוליטית", אמר אוריאל.

 

ההצבעה החלה 12 ימים לפני שאזרחי ישראל ייגשו אל הקלפי. קולותיהם של הדיפלומטים ייספרו בישראל, לאחר שהקלפי תעשה את דרכה ארצה במהלך הימים הקרובים.

 

"זהו יום חג עבורנו ויום חג של הדמוקרטיה", אמרו עובדים בשגרירות. "אנחנו שמחים מאוד לחגוג אותו ועושים זאת לפני כל עם ישראל". ההצבעה, אגב, מתבצעת באופן מעט שונה מזו בארץ, כשהבוחרים צריכים לכתוב בעצמם על פתק ריק את אותיות הרשימה שלה הם מעוניינים להעניק את קולם.