לפיד: "אתעסק בקואליציה רק אחרי הבחירות"

יו"ר יש עתיד התארח בתכנית הבוקר של "אורלי וגיא" וסרב להצהיר מראש על כך שלא ישתף פעולה עם הליכוד בקואליציה הבאה. עם זאת, הוא טען כי נתניהו לא צריך להיות ראש הממשלה. בנוגע לביקורת מצד מתחריו אמר לפיד: "זה מדכדך לראות אנשים שנמצאים חמש דקות בפוליטיקה עוסקים רק באחרים"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, התארח הבוקר (שני) בתכנית "אורלי וגיא" וסרב לפסול אפשרות שישתף פעולה עם הליכוד בממשלה הבאה. למרות ששר האוצר לשעבר טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ראוי לקדנציה נוספת, הוא אמר שרק לאחר הבחירות הוא יוכל לדעת כיצד תיראה הקואליציה.

 

"אם יש לך מספיק כוח פוליטי אפשר לעשות הכל, בכל סיטואציה", טען לפיד. "אני לא אתעסק במשחק של איזה קואליציה תורכב כי לאנשים נמאס מזה. אני חושב שנתניהו לא צריך להיות ראש הממשלה, אבל יהיו בחירות, יהיו תוצאות - ואז תשאלו אותי".

 

לפיד התבקש להתייחס לביקורות הרבות שהוא סופג ממתחריו, בייחוד מצדם של מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני), ששימש כיועץ שלו בעבר, ויואב גלנט (כולנו), שהיה מועמד להצטרף ליש עתיד לפני שחבר למשה כחלון.

"זה מדכדך לראות שאנשים שנמצאים חמש דקות בפוליטיקה כבר עוסקים רק באחרים ובאיך להגיד עליהם משהו מרושע", אמר שר האוצר לשעבר. "טרכטנברג הוא איש טוב. הוא חשב שאני מאוד ראוי כשהוא היה ראש הוועדה המייעצת שלי. הוא מעולם לא העביר ביקורת כזו שעבדנו ביחד".