אלפרד אקירוב בחוג סגור: "יש בעבודה אנשים שהם אנטיתזה לכל דבר טוב בישראל"

ב"לילה כלכלי" נחשפה הצצה בלעדית לחוג בית אינטימי שקיים מועמד המחנה הציוני לשר האוצר בצפון תל אביב, עם כמה מבעלי ההון הבולטים. במהלך המפגש תקף איל ההון את השמאל החברתי של המחנה והטיח: "איך אפשר להביא תוצאות עם אנשים כמו שלי יחימוביץ', יוסי יונה ומיקי רוזנטל?". טרכטנברג בתגובה: "מברך על המגוון הרעיוני במפלגה"

לקראת סוף השבוע האחרון התכנסו בביתו של פרופסור איתמר רבינוביץ' בצפון תל אביב כמה מאילי ההון החזקים ביותר בכלכלה הישראלית, לחוג בית אינטימי ודיסקרטי שאירח מועמד "המחנה הציוני" לתפקיד שר האוצר, פרופסור מנואל טרכטנברג. כתב "לילה כלכלי" רועי ברק, בשיתוף עם תומר אביטל מפרויקט "מאה ימים של שקיפות", הצליח להסתנן אל המפגש עם מצלמה נסתרת ולתעד כמה אמירות מעניינות של המשתתפים בו, כולל יזם הנדל"ן המוכר אלפרד אקירוב.


בתיעוד, שפורסם הלילה ב"לילה כלכלי", נשמע אקירוב תוקף במילים חריפות את מועמדי המחנה הציוני המזוהים עם התחום הכלכלי-חברתי. בעוד שהוא מביע אמון בטרכטנברג עצמו, אמר אקירוב: "בעבודה יושבים היום אנשים שהם אנטיתזה לכל דבר טוב שיכול לקרות בישראל". ברשימת המותקפים נכללו בין היתר ח"כ שלי יחימוביץ', ח"כ מיקי רוזנטל ויוסי יונה.


אקירוב פנה אל טרכטנברג ותהה: "איך תוכל להשיג תוצאות כשיושבים שם אנשים כאלה? השקעות - לא. גז - לקחת. מי יהיה מוכן להשקיע דולר אחד במדינת ישראל? אני לא מוכן להשקיע פה כי אין אמינות. אז מה היכולת שלך?".

 

חוג הבית התקיים בפורום מצומצם ביותר של פחות מ-20 אנשים, ויזם אותו אקירוב עצמו, שהונו מוערך ביותר מ-3 מיליארד שקלים. טרכטנברג הגיע אל החוג כדי "לדבר כלכלה", לדבריו, ושמע על הציפיות מצד הנוכחים בתור מועמד המחנה הציוני לקבל לידיו את התיק הכלכלי הבכיר.

 

משתתפים נוספים שנכחו בכנס, מלבד אקירוב, הם דן פרופר, בעל השליטה ב"אסם"; אברהם ביגר, לשעבר יו"ר "מכתשים אגן"; אברהם (בייגה) שוחט, שר האוצר לשעבר שפרש לאחרונה מדירקטוריון כי"ל ; עיתונאי "ידיעות אחרונות" וראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, איתן הבר ונוספים.

 

אלפרד אקירוב סירב להגיב לפרסום. מטעמו של פרופסור טרכטנברג נמסר כי "איתר רבינוביץ' אירח בביתו מפגש של קהל מעורב והזמין את פרופרסור טרכטנברג להופיע בפני שורה של אנשי אקדמיה, בכירים לשעבר בשירות הציבורי דוגמת שר האוצר לשעבר אברהם שוחט, ראש לשכת ראש הממשלה איתן הבר ונציגי הקהילה העסקית. במהלך המפגש הציג פרופסור טרכטנברג את משנתו הכלכלית-חברתית. בין היתר ציין כי ברשימת 'המחנה הציוני' ישנו מגוון רעיוני של חברים בעלי ניסיון וידע רחב, וכי הוא מברך על כך".