קלפי בבחירות 2013 (ארכיון)
קלפי בבחירות 2013 (ארכיון)
,רויטרס

סקר: המחנה הציוני מוביל בפער קטן, 20% עדיין לא החליטו

חמישית מהמצביעים בבחירות הקרובות עדיין לא החליטו למי יצביעו. לפי סקר נענע 10 ו-TRI מחקרים אסטרטגיים, כשליש מאותם מתלבטים החליטו על כיוון אך לא החליטו על מפלגה מסוימת. למעלה ממחצית המתלבטים, כעשרה מנדטים, השיבו כי יחליטו על הצבעתם רק סמוך למועד הבחירות. במפת המנדטים המחנה הציוני מוביל עם 25, הליכוד אחריו עם 23 והבית היהודי עם 14

שלושה וחצי שבועות לפני הבחירות: חמישית מהמצביעים עוד לא החליטו. סקר נענע 10 ו-TRI מחקרים אסטרטגיים מצא כי 20% מהמצביעים הפוטנציאליים עוד לא החליטו למי להצביע. כמחצית מהם השיבו שיחליטו רק סמוך למועד הבחירות, ב-17 במארס.

 

>>> כל העדכונים על מערכת הבחירות 2015

>>> סקר המטה: נתניהו יורד בשביעות הרצון, הרצוג מצמצם את הפער

 

שליש מתוך אותם מתלבטים, השיבו כי יש להם כיוון כללי אך עדיין לא החליטו לאיזו מפלגה יצביעו בתוך הגוש בו הם תומכים. 17.9% מתוכם השיבו כי בשלב זה הם יודעים בעיקר למי הם לא רוצים להצביע. 16.7% השיבו כי הם לא מאמינים לאף אחד מהמועמדים ולכן מתקשים להחליט.

 

בנוסף נשאלה בסקר השאלה למי הייתם מצביעים לו היו הבחירות נערכות כיום. רשימת המחנה הציוני קיבלה 25 מנדטים מול 23 מנדטים שקיבלה הליכוד. מאחוריהם נמצאים הבית היהודי ונפתלי בנט עם 14 מנדטים ואחריהם יש עתיד עם 11.

כולנו של משה כחלון מקבלת בסקר הזה שמונה מנדטים, יהדות התורה שבעה, מרצ שישה. העם אתנו של אלי ישי נמצאת בשלב זה בשוויון עם ש"ס, המפלגה אותה הוא כאמור עזב, כשכל אחת מהן מקבלת חמישה מנדטים. ישראל ביתנו ושר החוץ אביגדור ליברמן ממשיכים לגרד את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים.

 

9.5% מהמתלבטים השיבו כי היו מעוניינים לקרוא את המצע החברתי-כלכלי ואת המצע המדיני של כל מפלגה בטרם יחליטו. 8.3% אמרו כי שינו את דעתם בימים האחרונים, למרות שקודם לכן חשבו שהם יודעים למי יצביעו. 4.8% השיבו כי יחליטו לאחר שיתייעצו עם בני משפחה וחברים ו-4.8% נוספים השיבו כי יצביעו למועמד שיהיה בעל הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה בהתאם לגוש בו הם תומכים. שני אחוזים בלבד השיבו כי יחליטו למי להצביע לפי הסקרים שיתפרסמו בימים האחרונים לפני הבחירות.