לפיד: "נגיש הצעת חוק להלאמת קק"ל"

יו"ר 'יש עתיד' הצהיר כי מפלגתו תגיש הצעת חוק בממשלה הבאה שתלאים את הקרן ותעביר לידי הציבור את הקרקעות שברשותה. לדברי המפלגה, מהלך הזה יאפשר בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור שתוביל לבסוף להורדה במחירים. "קק"ל התקלקלה והפכה לגוף שדואג לשמן את גלגלי המכונה המושחתת", טען לפיד

יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, הציג הבוקר (שלישי) את תכנית מפלגתו להלאמת קק"ל ולהשבת כספי הקרן לציבור. על פי המפלגה, מדובר ב"רפורמה מקיפה להשבת כספי קק"ל לאזרחי המדינה, שהפכו לחממה של כספים שחורים המשרתים בעלי אינטרסים ומטרות פוליטיות".

 

לפיד נשא דברים מול בית קק"ל בתל אביב והסביר בנוגע לתכנית. "ביום השבעתה של הכנסת ה-20 'יש עתיד' תניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתלאים את קק"ל", הוא הצהיר.

 

"הצעת החוק תכניס לקופה הציבורית מיליארדי שקלים מקופת קק"ל ותעביר לידי הציבור למעלה משני מיליון דונמים של קרקעות שקק"ל מחזיקה בהם. קק"ל תהפוך לחברה ממשלתית והכסף בקופה שלה, שהוא כסף של הציבור, יחזור אליו".

 

לדברי המפלגה, מהלך זה יאפשר פיתוח ושיווק מהירים של הקרקעות ובנייה של עוד עשרות אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש, דבר שיוריד את מחירי הדיור. עוד נטען ב'יש עתיד' כי התכנית תכניס שקיפות ותמנע שחיתות בארגון.

"קק"ל נוסדה כשלא הייתה לנו מדינה. היא הייתה אמורה להיות גוף זמני, שמטרתו לרכוש קרקעות בארץ ישראל בשם העם היהודי ולמענו", אמר לפיד. "אבל בינתיים קמה מדינה, שאמורה לנהל בעצמה את הקרקעות והכסף שלה. קק"ל התקלקלה והפכה לגוף שדואג לשמן את גלגלי המכונה המושחתת. אנחנו נשים לזה סוף".

 

 

 

"חממה של כספים שחורים המשרתים בעלי אינטרסים". יו"ר קק"ל אפי שטנצלר(נענע10)

 

קק"ל: "לפיד הוא שר האוצר הכושל בתולדות המדינה"

תגובת קק"ל: "לפיד, שר האוצר הכושל בתולדות המדינה, מנסה בזמן בחירות לקושש קולות ולגרד כותרות על גבה של קרן קיימת לישראל. האיש שתחת כהונתו התרחבו הפערים, נפגע החוסן החברתי, העמיק העוני, חושב שלשקר יש רגליים".

 

עוד נמסר מהארגון: "האיש הזה תוקף את הארגון הלא ממשלתי היחיד שהשקיע מעל למאה מיליארד שקל לפיתוח הארץ ולטובת העם והמדינה. לפיד ביקש לגזול באופן בלתי חוקי ופופוליסטי את כספי קק"ל כדי לנסות ולהעלים את הגירעון התקדימי שיצרה מדיניותו הכושלת".