נפתלי בנט
נפתלי בנט
,חדשות10

בנט וח"כים מהליכוד ביטלו הגעה לכנס "הארץ", בשל השתתפות "הקרן החדשה לישראל"

שר הכלכלה נפתלי בנט הודיע היום כי לא יגיע לכנס "ועידת ישראל לדמוקרטיה" שייערך מאוחר יותר החודש, בגלל השתתפותה של הקרן אותה הגדירו בליכוד כ"עוסקת ללא הרף בהשחרת פניה של ישראל". בנט, שהשתתף ביולי האחרון בכנס נוסף בהשתתפות אותה קרן, כתב: "אם תבוטל השתתפות הקרן, אשמח להגיע"

כאשר ברקע נמצא הקמפיין של הליכוד נגד עמותות וארגוני השמאל, הודיע היום גם שר הכלכלה, נפתלי בנט, כי לא יגיע לכנס שיקיים עיתון "הארץ" בהמשך החודש בשם "ועידת ישראל לדמוקרטיה" - מאחר והקרן החדשה לישראל היא אחת המעורבות באירוע.

 

"הוזמנתי לכנס 'הארץ'. הסכמתי, על אף הקושי בזירה. גיליתי שזה גם כנס של 'הקרן החדשה לישראל'. לא אגיע. אם מעורבות הקרן תבוטל, אשמח לבוא", כתב בנט הבוקר בחשבון הטוויטר שלו. מוקדם יותר, הודיעו סגנית השר ציפי חוטובלי ויו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת היוצאת, זאב אלקין, כי לא ישתתפו גם הם בטקס. "הליכוד, כמפלגה לאומית אידיאולוגית, לא תשתף פעולה עם גופים העוסקים ללא הרף בהשחרת פניה של ישראל", מסרה התנועה לעיתון.

 

אגב, זמן קצר לפני אותו ציוץ, כתב דני דיין, שהיה עד ליום חמישי האחרון אחד מחברי הבית היהודי ופרש לאחר שבנט סירב לשריין אותו במקום גבוה יותר, כי "בנט, איילת שקד וינון מגל נוהגים נכון בהשתתפם בוועידת ישראל לדמוקרטיה של 'הארץ'. אסור להפקיר זירות. אני מקוה שהידיעה שאנשי הליכוד ביטלו אינה נכונה". לאחר שהתברר כי בנט ביטל את השתתפותו, צייץ דיין: "חבל".

 

אגב, בנט השתתף בוועידת השלום של הארץ בחודש יולי האחרון, שגם בה היתה שותפה "הקרן החדשה לישראל". הוא התעמת עם הנוכחים בזמן הוועידה, שנערכה בתחילת מבצע "צוק איתן", וספג קריאות נאצה חריפות מהקהל.

הקרן החדשה ו-V15 נגד הליכוד

מוקדם יותר היום, שלחה הקרן מכתב התרעה נגד הליכוד ליועץ המשפטי אבי הלוי, לראש מטה ההסברה ניר חפץ, ולנציג משפחת נתניהו עו"ד דוד שמרון, וטענה כי ההאשמות לפיהן הקרן היא המממנת של קמפיין "V15", שמטרתו להחליף את השלטון בישראל, אינן נכונות. "המדובר בהוצאת דיבה חמורה", נכתב, "הקרן לא היתה מעורבת ואינה מעורבת, לא במישרין ולא בעקיפין על ידי ארגון 'קול אחד' ו/או 'מולד', במימון הקמפיין. מדובר בשקרים. במיוחד מדהימה העובדה שדברים חסרי אחריות אלה לא נאמרו על-ידי גורם שוליים כלשהו, אלא על-ידי נציגיה המוסמכים של מפלגה שלטון".

 

גם בקמפיין V15 עצמו הגישו היום תלונה במשטרת יפתח על הסתה, לאחר שבסרטון שהוקרן אתמול, הופצה תמונה של טרוריסט בכאפייה המסמן V, ולידו המספר 15. "זו הוכחה שהליכוד הפך לסניף של ארגון להב"ה", נמסר מהקמפיין. "מסתבר שמאחורי ה'ביבי סיטר' מסתתרים אנשים שמסיתים במודע כנגד צעירים ישראלים שמשרתים בצבא, עושים מילואים, משלמים מיסים ופועלים למען עתיד ישראל".