לפיד מפרט על תכנית המלחמה בשחיתות. חברי יש עתיד מחוץ לכלא מעשיהו
לפיד מפרט על תכנית המלחמה בשחיתות. חברי יש עתיד מחוץ לכלא מעשיהו
,ללא קרדיט

הצעת יש עתיד: אדם שיורשע לא יוכל לשרת בתפקיד במגזר הציבורי

יו"ר המפלגה יאיר לפיד נשא דברים מחוץ לכלא מעשיהו והציג את תכנית יש עתיד למלחמה בשחיתות. על פי לפיד, אחת מההצעות שתגיש המפלגה בכנסת הבאה תקבע כי מי שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל למלא לעולם תפקידים בכירים במגזר הציבורי. "התכנית תהווה תנאי להצטרפות יש עתיד לכל קואליציה שתקום", אמר שר האוצר לשעבר

הרחקה לנצח. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הציג היום (שני) את תכנית המפלגה למלחמה בשחיתות. לפיד נשא דברים מחוץ לכלא מעשיהו וטען כי קבלת התכנית תהווה תנאי להצטרפות יש עתיד לקואליציה לאחר הבחירות הקרובות.

 

בין השאר, התכנית של יש עתיד כוללת הצעת החוק על פיה אדם שיורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל לשרת לעולם בתפקידים במגזר הציבורי. "על שולחן הכנסת הבאה יש עתיד תניח הצעת חוק - ביצעת עבירה שיש עמה קלון, ישבת פה בכלא, אתה לא תוכל להיות שר בממשלה, חבר כנסת או ראש עיר. לא אחרי שבע שנים, לא אחרי 20 שנה, לא אף פעם", אמר לפיד.

 

שר האוצר לשעבר טען כי השחיתות בקרב הבכירים ברשויות השונות בישראל הורסת את המדינה. "השחיתות גואה סביבנו ומתפשטת לכל עבר כמו מגיפה. עוד פרשיה ועוד גילוי ועוד חשיפה", הוא אמר.

 

"חלוקת ג'ובים, תשלומי שוחד, מכרזים מכורים מראש, עסקאות סיבוביות, דיווחי שקר, העברות כספים מתחת לשולחן - ולפעמים אפילו מעליו. הם אפילו כבר לא מתביישים. הם הורסים לנו את המדינה".