יצחק הרצוג במסיבת עיתונאים
יצחק הרצוג במסיבת עיתונאים
,חדשות 10

הרצוג: "לא יתכן שמתנהגים בחוסר אחריות וזלזול כלפי אובמה- למען אינטרסים פוליטיים קטנוניים"

"ביבי עסוק בהאשמות וזריקת האשמות על ראשי ממשלה קודמים והתקשורת, תוך שהוא מתחבא מאחורי הפחדות וסיפורים על בקבוקים ריקים", עקץ מועמד "המחנה הציוני" לראשות הממשלה את נתניהו והוסיף כי "נתניהו מוביל אותנו לבידוד בלתי נסלח בין אומות העולם". בכיר בממשל האמריקני ל"ניו יורק טיימס": "נתניהו מעדיף להמר על הרפובליקנים ולהרוס את המעט שנותר מהיחסים עם אובמה"

יו"ר מפלגת העבודה ומועמד "המחנה הציוני" לראשות הממשלה, יצחק הרצוג, תקף הבוקר (שבת) את ראש הממשלה נתניהו, באומרו ""ביבי עסוק בהאשמות, זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ועל התקשורת הישראלית, מתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים. אבל אסור לשכוח - הוא ראש הממשלה כבר שש שנים והאחריות למצוקת הדיור, לילדים הרעבים ולמצבה החמור של מדינת ישראל בעולם היא עליו".


באירוע "שבתרבות" בו השתתף בחולון אמר הרצוג כי לאור ניסיונו של נתניהו במיחזור, הוא יכול להיות שר לאיכות הסביבה. "נתניהו מנסה להסתתר מאחורי הבקבוקים, ראשי הממשלה הקודמים ומה לא. הוא נכשל בכלכלה, ביוקר המחייה, הוא נכשל בביטחון, הוא נכשל ביחסים שלנו עם הממשל האמריקאי ומזלזל בנשיא אובמה והוא הולך להפסיד את הבחירות ", אמר הרצוג.

 

עוד הוא הוסיף כי לא יתכן שראש ממשלה "מתנהג בחוסר אחריות וזלזול כלפי נשיא ארה"ב רק למען אינטרסים פוליטיים קטנוניים. היחסים עם ארה"ב חיוניים להגנתה וביטחונה של מדינת ישראל, היא זו שמילאה את מחסני התחמושת שלנו ב'צוק איתן' והידידות איתה מעניקה לישראל עצמה אסטרטגית וביטחונית חיונית".


לסיכום אמר "נתניהו נכשל גם בשמירה על הביטחון האישי של אזרחי ישראל. הוא מוביל אותנו לבידוד בלתי נסלח בין אומות העולם ומעודד בפועל את הצעדים החד צדדיים המסוכנים של הפלסטינים".

אינדיק: "אין תקדים למשבר שכזה"

לשפל ביחסי נתניהו ואובמה התייחס הלילה גם נשיא ועדת היחסים הבינלאומיים בקונגרס ולשעבר היועץ למשרד החוץ האמריקני, ריצ'רד נ. האס, שאמר ל"ניו יורק טיימס" כי "זה נראה כאילו נתניהו החליט שהוא מעדיך להמר על הרפובליקנים בקונגרס אפילו על חשבון היחסים הרעועים ממילא שלו עם מר אובמה".

 

לכתבה העוסקת ביחסי ישראל וארצות הברית התראיין גם המתווך לשעבר בתחום המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, מרטין אינדיק, שאמר כי "אין תקדים למשבר בן שנתיים ביחסים עם ירושלים. השאלה שאנחנו צריכים לשאול היא, האם ישנה דרך חזרה? כי אם ביבי נבחר מחדש, גם עלינו וגם עליו למצוא דרך לעשות זאת".