ליברמן בכנסת (ארכיון).
ליברמן בכנסת (ארכיון).
,רויטרס

ישראל ביתנו נגד איחוד המפלגות הערביות: "אין הבדל בין חנין לחנין"

מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן תגיש עתירה בדרישה לפסול את הרשימה המאוחדת של המפלגות הערביות. "מי ששם עצמו ברשימה אחת עם בל"ד שכל הווייתה היא תמיכה בארגוני טרור, אינו ראוי לכהן בכנסת", לשון ההודעה של המפלגה. ליברמן יצא הלילה לביקור ברוסיה ובסין

ישראל ביתנו דורשת לפסול את הרשימה הערבית המאוחדת. מפלגת ישראל ביתנו תגיש עתירה בדרישה לפסול את הרשימה המאוחדת של המפלגות הערביות מלרוץ בבחירות הקרובות. זאת בגלל מה שבישראל ביתנו מגדירים תמיכתה של בל"ד בארגוני טרור ואויביה של ישראל.

 

"מי ששם עצמו ברשימה אחת יחד עם מפלגת בל"ד, שכל הווייתה היא אחת - תמיכה בארגוני הטרור ושיתוף פעולה עם אויבי ישראל - אינו ראוי לכהן בכנסת", לשון ההודעה של מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן.

 

"האיחוד בין המפלגות הערביות מוכיח לכולם שכנראה אין הבדל בין חנין לחנין, ודב הוא בדיוק כמו חנין זועבי", נאמר בהודעה. המפלגה תגיש בימים הקרובים את העתירה לוועדת הבחירות המרכזית. "על שאר המפלגות להצטרף לעתירה זו ולמנוע מצב אבסורדי בו חברי כנסת פועלים נגד המדינה, סמליה וערכיה מתוך הכנסת עצמה", עוד נאמר בהודעה.

במקביל, שר החוץ ליברמן יצא מחר לביקור ברוסיה ובסין. במוסקבה צפוי ליברמן להיפגש עם שר החוץ סרגיי לברוב ועם סגן ראש הממשלה ארקדי דבורקוביץ'. בבירה הרוסית ליברמן ישתתף גם באירוע לציון יום השואה הבינלאומי ושחרור אושוויץ. לאחר מכן הוא ימשיך לסין וייפגש עם שר החוץ הסיני ועם סגנית ראש הממשלה.

 

מטעם הרשימה המאוחדת נמסר בתגובה כי מדובר בצעד פופליסטי של ליברמן ומפלגתו מאחר ואת העתירה ניתן יהיה להגיש רק בעוד ארבעה ימים, החל מ-28 בינואר. "ברור שהעתירה לכאורה היא עוד צעד פופוליסטי של הגזען המושחת ליברמן. עוד יותר ברור כי זה הפחד שמדבר מגרונו, נוכח הנסיקה הבלתי נמנעת של הרשימה המשותפת מול ההתרסקות של מפלגתו בסקרים. את התשובה לגזענות ולימין ניתן ביום הבחירות כשהרשימה תכניס יותר מחמישה עשר מנדטים לכנסת".