אחמד טיבי
אחמד טיבי
,רפי קוץ

ועדת הכנסת אישרה את התפלגות סיעת רע"מ-תע"ל. ח"כ טיבי: "עדיין יתכן שנרוץ יחד"

לבקשתו של ח"כ אחמד טיבי התפלגה המפלגה הקטנה לשתי סיעות קטנות אף יותר, כאשר סיעתו של טיבי כוללת בשלב זה רק אותו עצמו. יחד עם זאת, על פי חבר הכנסת עדיין יתכן ששתי המפלגות תרוצנה ברשימה משותפת בבחירות. על כל פנים, לא תהיה השלכה על מימונה של כל סיעה בבחירות עצמן

ועדת הכנסת בראשות ח"כ זאב אלקין אישרה הבוקר (חמישי) את בקשתו של ח"כ אחמד טיבי להתפלגות מפלגת תע"ל מסיעת רע"מ-תע"ל. לאחר האישור הודיע טיבי כי סיעתו תיקרא מעתה תע"ל - התנועה הערבית להתחדשות בראשות אחמד טיבי.


לדברי ח"כ טיבי, ההתפלגות נעשתה בהסכמת מנהיגי שתי הסיעות, ואולם עדיין יתכן שהמפלגות תאחדנה את כוחן לקראת הבחירות. " יש עכשיו שתי אופציות - או שנסכים ללכת כולנו יחד, או שנרוץ בבחירות כשתי רשימות נפרדות, כאשר הסיכויים לכל אופציה הם פיפטי-פיפטי", הסביר.


היועצת המשפטית של הוועדה, ארבל אסטרחן, החליטה לאשר את ההתפלגות לאחר שהבהירה כי על פי הסכם שהושג בסיעה, ניתן יהיה לאפשר התפלגות- גם אם החלק המתפלג אינו מהווה שליש מהסיעה. משום כך, למרות שח"כ טיבי מהווה רק חבר כנסת אחד מתוך ארבעה בסיעה, ההתפלגות אפשרית ולדבר אין השלכה על מימון הסיעות בבחירות.