הפריימריז בליכוד: לאחר הבדיקה החוזרת דיכטר גבר על חוטובלי

כ-15 קלפיות הועברו לבדיקה חוזרת, ימים ספורים לאחר קיומן של הבחירות המקדימות בליכוד, בעקבות תלונות על אי סדרים. סגנית שר התחבורה, ציפי חוטבלי שקיוותה כי בעקבות הספירה היא תדיח את דיכטר, התאכזבה ונשארה מחוץ למקומות הראליים. אכזבה גם לצחי הנגבי, שנשר מהעשיריה הפותחת והתברג במקום ה-12

הבחירות המקדימות בליכוד הגיעו לסיומן, בינתיים: השאלה המסקרנת ביותר הייתה האם חוטובלי, סגנית שר התחבורה, תצליח להרוויח עוד כמה מאות קולות שיסייעו לה לעבור את אבי דיכטר ולהיכנס לרשימה. אך לאחר ספירת הקולות המחודשת התברר כי דיכטר ניצח את חוטובלי ב-55 קולות מה שגרם לסגנית השר להדרדר עד המקום ה-26, זאת בעקבות השיריונים המובטחים ברשימת הליכוד.

 

מלבד הדרדרותה של חוטובלי, גם השר לשעבר צחי הנגבי הדרדר למקום ה-12 לאחר שיריב לוין ודני דנון זכו לקולות נוספים בספירה החוזרת, שנערכה לאחר שהתגלה כי בקלפי בבית ג'אן, הנגבי זכה ל-278 קולות בזמן שרק 197 אנשים הגיעו להצביע. ספירה זו גרמה לתלונות לנהלת המפלגה, בנוגע לאי סדרים בספירה.

 

שורת הטענות על אי סדרים, מנעה את פרסומן של התוצאות הסופיות. בגנית השר התלוננה ודרשה ספירה חוזרת לאחר שהתברר כי 180 אנשים בעלי זהב כלל לא נספרו, אחת הקלפיות בתל אביב נספרה פעמיים ובנתיבות נספרו 6 מתוך 7 קלפיות.

 

מדובר על אי-סדרים, חשוב להדגיש, ולא על פעולה שנעשתה בזדון. מי שהיתה אחראית לספירת הקולות זו חברת כוח אדם, שהיתה צריכה באותו לילה להכריע גם בהתמודדות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין דני דנון, גם בשאלה לגבי שריונים או לא, וגם בטופס עם 11 סימונים, שנבדק לאורך כל שעות הלילה.