זירת הפיגוע בסידני שם הוחזקו בני ערובה בבית קפה
זירת הפיגוע בסידני שם הוחזקו בני ערובה בבית קפה
,רויטרס

אוסטרליה: 2 נעצרו בחשד לתכנון פיגוע בסידני

שני חשודים נעצרו הלילה כחלק מהמבצע למלחמה בטרור באוסטרליה, שפעילותו חוות "עליית מדרגה" מאז המצור הקטלני בבית הקפה בסידני בשבוע שעבר. על פי החשד, השניים קשורים לתכנית להתנקש בחייה של דמות ציבורית בסידני, שאמורה הייתה להיבחר באופן אקראי

שני בני אדם נעצרו הלילה (רביעי) בחשד למעורבות בתכנית להתנקש בחייה של דמות ציבורית אקרית בסידני. זאת, יממה בלבד לאחר שראש הממשלה המקומי, טוני אבוט, הביע חשש מפני עליית הטרור במדינה בעקבות המצור בבית הקפה בסידני, במהלכו נהרגו שני בני ערובה. "נוכחנו בעליית מדרגה מבחינת פעילי הטרור", הצהיר.


סולימאן חאליד בן ה-20 נעצר אמש בחשד לאחזקת מסמכים הקשורים לתכנון פיגוע שכזה, בעוד שותפו בן ה-21 חשוד בהפרת הסדר הציבורי. בד בבד, על פי מפקד המשטרה המקומי, לא נשמעו איומים קונקרטיים לטרור ומדובר בחלק ממבצע נרחב למלחמה בתופעה עצמה, שלמעשה החל כבר בספטמבר. הוא ציין כי אחד מהעצורים באותו חודש חשוד כי תכנן לערוף את ראשה של דמות ציבורית בסידני.


ממשלת אוסטרליה הודיעה בנוסף כי העלתה את רמת הכוננות הביטחונית במדינה המרוחקת כבר בחודש ספטמבר, בתגובה לאיום הטרור ההולך וגובר שמהווים תומכיה האוסטרליים של תנועת "המדינה האיסלאמית".