ח"כ כבל: "מקווה שפרס יכבד אותנו בהצטרפות לרשימת העבודה לכנסת"

הביקורת שהשמיע אמש הנשיא לשעבר נגד טיפול ממשלת נתניהו בעוני אומנם קנתה לו יריבים רבים בליכוד, אך גם העניקה למפלגתו המיתולוגית את התקווה שישוב לפוליטיקה, אפילו אם מקומו ברשימת המפלגה לכנסת יהיה לאו דווקא ריאלי. "הדבר יהיה לנו לכבוד", אמר לחדשות 10 ראש מטה מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל. האם נערכה פנייה לפרס בנושא? "לא, אבל יש עוד זמן"

ראש מטה הבחירות של מפלגת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל, אמר הבוקר (שלישי) לחדשות 10 כי הוא מקווה שחבר המפלגה ונשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, יחזור לפוליטיקה וירוץ לכנסת הבאה מטעם המפלגה, גם במקום בלתי ריאלי יחסית. "הלוואי שפרס יכבד אותנו ויצטרף לרשימת העבודה במקום ה-20", הצהיר, אך לשאלת חדשות 10 הבהיר כי טרם נערכה פנייה לפרס בנושא.


פרס, כך הדגיש כבל, אינו מעורב במטה מפלגת העבודה לבחירות ומקפיד לשמור מרחק מהפוליטיקה מאז סיום את כהונתו כנשיא המדינה. עם זאת, לדברי כבל, "מותר לו לבטא את עצמו בצורה טובה וישירה" ולמעשה "אין דבר מדבריו שמתפרסמים היום ושלא נאמרו על ידו בעבר".


בכנס עמותת המזון "לתת" ועל רקע פרסום דו"ח העוני האלטרנטיבי יצא כזכור הנשיא וראש הממשלה בפועל לשעבר נגד ראש הממשלה המכהן נתניהו ואמר כי "אי אפשר להאכיל ילדים רעבים בהצהרות לתקשורת". בליכוד הגיבו בזעם על הדברים וטענו כי פרס "פועל בשליחות השמאל".

 

"בליכוד יעשו הכול כדי להיטפל לפרס בצורה הכי בוטה, כי הם יודעים שאמירה שלו נשקלת בכסף אמתי", הצהיר כבל וציין כי גם בתור נשיא ביקר פרס את נתניהו באותם נושאים, אם כי בצורה מעודנת יותר.


"זה לא כזה פשוט לשבת על זרי הדפנה. בסוף שנות התשעים הרגישו איך פרס הוא מוכן לוותר על האהבה הזאת שקיבל מהקהל ומהפוליטיקה וכנראה שמבחינתו כלו כל הקיצים", הוסיף ראש מטה מפלגת העבודה.