בהעדר פריימריז: ליברמן מתכנן ריענון כולל ברשימת המפלגה ובנט מגייס את רבין לקמפיין

בזמן שבמפלגות מסוימות מתכוננים לפריימריז, בחלק מהמפלגות מחכים רק למוצא פיו של יושב הראש. בסביבתו של יו"ר ישראל ביתנו, מדברים על ריענון כולל של רשימת המפלגה לכנסת. בינתיים ב"בית היהודי" של בנט, מגייסים שחקני חיזוק לקמפיין

מפלגות הדמוקרטיות ממתינים לבחירות המקדימות, במפלגות ה"לא-דמוקרטיות" פשוט ממתינים במתח למוצא פיו של יושב-הראש. ב"ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן מתכנן לרענן את השורות, על חשבון רבים ובכירים שמכהנים כיום בכנסת מטעם המפלגה.


לפי ההערכה, השר עוזי לנדאו, שכיהן מטעם המפלגה בשתי הכנסות ושתי הממשלות האחרונות יפנה את מקומו ברשימת ישראל ביתנו. נוסף ללנדאו גם מי שהיה מספר 2 בבחירות הקודמות השר יאיר שמיר וחבר הכנסת דוד רותם, אמורים להישאר מחוץ לרשימה של ליברמן.


מי שליברמן עדיין לא החליט לגביו הוא השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ'. אהרונוביץ' כיהן מטעם ישראל ביתנו בשתי הממשלות האחרונות ולפי ההערכות, גם הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לרשימה. מישראל ביתנו נמסר, "הכל ספקולציות ולא נתקבלה עדיין שום החלטה ביחס לרשימה".

גם במפלגת הבית היהודי, מגייסים שחקני חיזוק חדשים. ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין מככב בסרטון חדש שמופץ ברשתות החברתיות על ידי נפתלי בנט. בסרטון מוצג ראש הממשלה לשעבר כשהוא מדבר על ירושלים ועל כך שריבונותה חייבת להישאר בידי מדינת ישראל.


במטה של בנט גייסו גם את חיים הרצוג, אביו של יו"ר העבודה יצחק הרצוג. שם המשחק בקמפיין מבחינתו של בנט הוא סרטונים קצרים, שתופסים את העין ואת האוזן ומופצים ברשתות החברתיות. אנחנו נראה ממנו עוד הרבה כאלה.