הרצוג ולבני מודיעים על הריצה המשותפת. מובילים, בינתיים
הרצוג ולבני מודיעים על הריצה המשותפת. מובילים, בינתיים
,רויטרס

סקר: העבודה מובילה עם 23 מנדטים, ישי עובר את אחוז החסימה

סקר של ערוץ הכנסת מצא כי הרצוג ולבני מקבלים שני מנדטים יותר מהליכוד של נתניהו עם 21 מנדטים. במקום השלישי נמצאים הבית היהודי ובנט עם 16 מנדטים ולאחר מכן יש עתיד ולפיד עם 11 מנדטים. אלי ישי ומפלגתו החדשה עוברים בסקר הנוכחי את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים, ש"ס מקבלת חמישה בלבד

העבודה מובילה על הליכוד, ישי פוגע בש"ס. סקר שפורסם היום (שני) על ידי ערוץ הכנסת מראה כי מפלגת העבודה מקבלת 23 מנדטים ועוקפת את הליכוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

על פי הסקר שנערך על ידי מכון המחקר "פאנלס פוליטיקס", הליכוד מגיעה במקום השני עם 21 מנדטים. במקום השלישי, בדומה לכל הסקרים של התקופה האחרונה, נמצאים מפלגת הבית היהודי ונפתלי בנט עם 16 מנדטים.

 

במקום הרביעי נמצאים מפלגת יש עתיד ויאיר לפיד עם 11 מנדטים. בניגוד לסקרים אחרים, הסקר הנוכחי מצא כי לפיד מקדים את מפלגת כולנו של משה כחלון, שקיבלה תשעה מנדטים. לפיד גם עבר את ישראל ביתנו ושר החוץ אביגדור ליברמן שקיבלו בסקר של ערוץ הכנסת שבעה מנדטים בלבד.

גם מרצ ויהדות התורה קיבלו שבעה מנדטים כל אחת בסקר הנוכחי. נתון מעניין נוסף נוגע לקרע בין ש"ס ואלי ישי. ש"ס מקבלת בסקר הנוכחי חמישה מנדטים בעוד ישי ומפלגתו החדשה "העם אתנו" עוברים את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים משלהם.

 

עוד נמצא בסקר כי מפלגת חד"ש צפויה לקבל חמישה מנדטים, כמו גם מפלגת רע"מ-תע"ל. מפלגת בל"ד לא עוברת את אחוז החסימה. עם זאת בימים האחרונים דובר על אפשרות כי המפלגות הערביות יתאחדו לרשימה משותפת כך שייתכן ובל"ד תמצא את דרכה לכנסת בתרחיש שכזה.