חיים ילין: "אם לא יהיה הסכם, השעון כבר מתקתק למלחמה הבאה"

ראש המועצה האזורית אשכול והרכש הטרי של יש עתיד לבחירות הקרובות התייחס לירי הרקטה שהתפוצצה בשטחי ישראל ביום שישי. "כמה שירצו להכות בהם, אם זה לא יסתיים באיזשהו הסכם, אז השעון כבר מתקתק למלחמה הבאה", אמר ילין בראיון לתכנית חמש עם רפי רשף. הוא הוסיף כי הוא מגיע לכנסת עם מטרה אחת: "להביא את הטונה וחצי מצוקה של התושבים ובשביל לזעוק את הזעקה שלהם"

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, הרכש החדש של מפלגת יש עתיד אמר היום (ראשון) כי ישראל חייבת להגיע להסכם כלשהו עם הפלסטינים. "כמה שירצו להכות בהם וכל ההרתעה הצה"לית, אם היא לא תסתיים באיזשהו הסכם, אז השעון כבר מתקתק למלחמה הבאה", אמר ילין.

 

ילין התייחס לירי הרקטה שהתפוצצה בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול ביום שישי האחרון ואמר כי מדובר באירוע שמערער את תחושת השקט והביטחון של התושבים. "זה מערער כי צריך לדעת איך זה מרגיש שמתפוצץ טיל אחרי 60 יום של לחימה. זו תחושה שאין תקווה כי כולנו יודעים שככה זה מתחיל", אמר ילין בראיון לתכנית חמש עם רפי רשף.

 

בהתייחסו להצטרפות לפוליטיקה אמר ילין כי אם הוא יגיע לאחר הבחירות לכנסת תהיה לו מטרה אחת בלבד. "אם אגיע זה יהיה רק בשביל להביא את הטונה וחצי מצוקה של התושבים, בשביל לזעוק את הזעקה שם", הוא הוסיף.

לדבריו, הוא עדיין אינו יודע באיזה מקום הוא יהיה ברשימת יש עתיד בבחירות, והדגיש כי הוא אינו מתכוון להשתנות בעקבות ההליכה לפוליטיקה. "אם אני צריך להיות שם, אני אהיה ואם אני צריך להישאר במועצה, אני אשאר", הוא אמר. ילין סיפר גם כי במהלך המבצע הוא דיבר עם לפיד וזה הבהיר לו כי אם הוא רוצה לשנות משהו ביחס המדינה ליישובי עוטף עזה עליו להיכנס לחיים הפוליטיים.