פעולת "תג מחיר" נגד רכב פלסטיני בכפר פרעתא
פעולת "תג מחיר" נגד רכב פלסטיני בכפר פרעתא
,רועי שרון

30 חודשי מאסר למבצעי פשע שנאה נגד רכבו של פלסטיני בשומרון

על יהודה לנדסברג ויהודה סביר נגזרה בנוסף שנה מאסר על תנאי וכן תשלום קנס בן 15,000 למתלונן הפלסטיני שאת רכבו הציתו בכפר פרעתא. העונש נגזר עליהם בעקבות הסדר טיעון, תוך התחשבות בנסיבותיהם האישיות ולאחר שהודו והביעו חרטה על המעשה

בית המשפט המחוזי גזר היום (ראשון) 30 חודשי מאסר, שנה מאסר על תנאי ותשלום פיצוי למתלונן בסך 15,000 ש"ח ליהודה לנדסברג וליהודה סביר, שהורשעו בהסתמך על הודאתם בקשירת קשר לביצוע פשע שנאה, במסגרתו תכננו להצית רכוש השייך לתושבי הכפר הפלסטיני פרעתא, הסמוך למקום מגוריהם שבחוות גלעד.


מגזר הדין עולה כי קודם למעשה הצטיידו השניים ונאשם נוסף, שנשפט בהליך אחר, בחומר דליק, גפרורים, כיסויי פנים, כפפות ותרסיס צבע, שיסייע לרסס סמלי מגן דוד באזור פעילותם. בשעה 02:35 יצאו ביחד לכפר פרעתא, כיסו פניהם בכיסוי פנים וחבשו כפפות לידיהם. כל זאת, על מנת שלא להיות מזוהים בחסות החשיכה.


בעוד הם נעים בתוך הכפר, הבחינו השלושה במשאית ומכונית שהשתייכו לתושב בהג'ת סלמאן. הם החליטו להצית את כלי הרכב, כאשר לנדסברג שופך עליו חומר דליק וסביר יצית את הבעירה, בעוד הנאשם הנוסף ירסס בסביבה סמלי מגן דוד.


השלושה הורשעו כאמור במסגרת הסדר טיעון ולאחר שהודו במיוחס להם, שיתפו פעולה עם החוקרים והביעו חרטה. גזר הדין ניתן להם בעקבות תיקון שני של כתב האישום שהוגש נגדם, בעקבות הסדר הטיעון ובהתחשב במצבם האישי של הנאשמים, שמחו על ההרחקה ממשפחותיהם ועל היעדרותם ממעגל העבודה במהלך המשפט.