אלי ישי צפוי לעזוב את ש"ס: "דרעי דחק אותי לפינה"

יו"ר ש"ס לשעבר, ח"כ אלי ישי, נמצא על סף עזיבת המפלגה וצפוי להכריע האם להישאר למרות המתיחות עם אריה דרעי. מועצת חכמי התורה הודיעה לדרעי שלא להיפגש עם ישי, במהלך שכנראה סותם את הגולל על הישארותו של מי שהוביל את המפלגה במשך 14 שנים. ישי למקורביו בשיחות סגורות: "דרעי מראה לי את הדלת החוצה ובועט". מקורבי דרעי: "ישי אוכל את הדייסה שהוא בישל"

אלי ישי ימצא לעצמו בית פוליטי אחר? חבר הכנסת אלי ישי (ש"ס), מי שבמשך כ-14 שנה הנהיג את מפלגת ש"ס, צפוי להודיע ביממה הקרובה על עזיבת ביתו הפוליטי. ישי מתלבט בימים האחרונים כיצד לפעול ושוקל מספר אפשרויות.

 

חברי מועצת חכמי התורה הודיעו הערב (שבת) ליושב ראש התנועה אריה דרעי, כי עליו לבטל את הפגישה עם ישי. מדובר במהלך שלמעשה כמעט וסותם את הגולל על הישארותו של מי שהיה שר הפנים, שר העבודה והרווחה ושר התמ"ת.

 

אפשרות אחת שהועלתה היא כי הוא יחבור ליהדות התורה, אולי במסגרת מפלגה עצמאית משלו. אפשרות אחרת דיברה על שיתוף פעולה אפשרי עם שר השיכון אורי אריאל, שבעצמו מתלבט לגבי המשך דרכו בבית היהודי. אפשרות שלישית היא לפרוש מהחיים הפוליטיים וכמובן שגם קיימת האפשרות שישי יבחר למרות הכל להישאר בש"ס, מה שנראה כאפשרות הקלושה ביותר כרגע.

בשיחה עם מקורביו אמר ישי כי האחראי לעזיבתו המסתמנת הוא מנהיג התנועה, חבר הכנסת אריה דרעי. "דרעי דחף אותי לפינה והכתיב לי תנאים משפילים כדי שאגיד לא. הוא לא רוצה אותי בש"ס, מראה לי את הדלת החוצה ובועט. במשך שנה וחצי הוא פגע בי בהשפלות נוראיות ואני שתקתי כדי לשמור על אחדות. לא ייתכן שתהיה כיום דיקטטורה בש"ס", אמר ישי למקורביו.

 

מנגד, אנשיו של אריה דרעי הגיבו ואמרו: "ישי אוכל את הדייסה שהוא בישל, הוא לא הסכים להצעה של דרעי למספר שתיים, הוא לא קיבל את המרות של מועצת חכמי התורה". במקביל, גם בבית היהודי מתקרבים לזמן של הכרעות. שר הכלכלה, יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט,  אמור להיפגש מחר עם שר השיכון אורי אריאל בפגישה שתקבע את המשך דרכו של אריאל בתנועה.