השר אביגדור ליברמן באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה
השר אביגדור ליברמן באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה
,אליצור ראובני, יח"צ

ליברמן: "איננו פוסלים ישיבה בממשלה עם איש"

שר החוץ אמר כי מפלגתו אומנם תרוץ לכנסת הבאה ברשימה עצמאית, אך אינה פוסלת ישיבה בממשלה הבאה עם יריבות ותיקות כמו החרדים ומפלגת העבודה, "למרות שאנחנו לא שייכים למחנה שצועק 'רק לא ביבי'". גם בנוגע לביקורתו על נתניהו, הדגיש: "המרחק בינם לבין פסילה אישית הוא רב"

שר החוץ ויו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, אמר היום (שבת) כי מפלגתו תרוץ ברשימה עצמאית בבחירות הבאות, ואינה פוסלת להצטרף לממשלה עם מפלגות אחרות, לרבות הרשימה המשותפת של יצחק הרצוג וציפי לבני.


שותפו הפוליטי של נתניהו לשעבר אומנם ביקר את לבני והרצוג על כך ש"במקום לדבר על אחריות דיברו על רוטציה ביניהם" אך בה בעת הדגיש כי אינו פוסל איש, "למרות שאנחנו לא שייכים לאותה קבוצה ומחנה שזועק כל הזמן 'רק לא ביבי'", כלשונו.


עוד הדגיש השר כי למרות פירוק השותפות המתוקשרת עם ראש הממשלה נתניהו מאז הבחירות הקודמות ולמרות הביקורת הקשה שהטיח בממשלה במעמד הפירוק "המרחק בינם לבין פסילה אישית הוא רב".


"הבחירות הללו מיותרות ולא הייתה שום סיבה מוצדקת לפיזור הכנסת שקמה רק לפני כשנתיים, אבל לא היה גם מקום לקואליציה אלטרנטיבית. היינו צריכים להמשיך באותה קונסטלציה או ללכת לבחירות", אמר השר והוסיף כי "ידענו שממשלה כזו, גורלה לפרפר ולהמשיך לפגוע באמינותה ובתדמיתה של המערכת הפוליטית ורק תעסוק בהישרדות."