ח"כ מיקי רוזנטל היום בפאנל. מלים חריפות
ח"כ מיקי רוזנטל היום בפאנל. מלים חריפות
,הלל מוסרי

ח"כ מיקי רוזנטל נגד היועמ"ש: "אדם נרפה, שכל תפקידו לסגור תיקים"

רוזנטל, שהשתתף בפאנל במרכז הבינתחומי בהרצליה, מתח ביקורת על יחסו של יהודה וינשטיין לחקירות שחיתות במגזר הציבורי: "כל תפקידו של וינשטיין הוא לחתום ולסגור חקירות". רוזנטל נשאל על ישיבתו במפלגה של הרצוג, ששמר על זכות השתיקה בחקירתו בפרשת רשם העמותות: "זו לא צריכה להיות הנורמה. להגיד שאני מאושר מזה? לא"

מתקפה חריפה של ח"כ מיקי רוזנטל, יושב ראש השדולה למאבק בשחיתות במנהל הציבורי, על היועץ המשפטי לממשלה. במהלך פאנל בנושא שחיתות ציבורית שנערך היום (חמישי) בכנס הדמוקרטיה של בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה בשיתוף אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה, הגדיר רוזנטל את יהודה וינשטיין כ"אדם נרפה, שכל תפקידו לחתום ולסגור חקירות. בעבר היו לנו פרקליטי מדינה ויועצים משפטים מצוינים".

 

רוזנטל, שבמהלך הקריירה שלו כעיתונאי וכחבר כנסת חרת על דגלו את המאבק בשחיתות, נשאל כיצד יוכל לשבת למפלגה של יצחק בוז'י הרצוג, ששמר על זכות השתיקה לאורך כל חקירתו בפרשה של רשם העמותות - ושמבקר המדינה אמר עליו שלא בטוח שהוא ראוי לשרת "באיזשהו תפקיד ציבורי".

 

"אני חושב שאיש ציבור מחויב בתשובות לציבור ולמשרה, הנסיבות דאז אפשרו לו לשמור על זכות השתיקה", אמר רוזנטל, "האם אני מאושר מזה? לא. זו לא הנורמה שנראית לי נכונה".

בכנס אמר נשיא ומייסד המרכז, פרופ' אוריאל רייכמן: "השליחות האמיתית של הציונות, בהתאם לחזונם של בנימין זאב הרצל ודוד בן גוריון, היא לבנות במדינת ישראל חברה שלא רק תוכל להגן על עצמה מבחינה ביטחונית. חברת מופת שהינה חלק ממשפחת העמים, עם תפיסה כלכלית הדוגלת כי השלטון המרכזי צריך לדאוג לאזרח. בן גוריון טען כי מדינת ישראל לא תישפט וגורלה לא ייחרץ בכלכלה, בטכנולוגיה או בצבא, אלא בדמותה המוסרית ורמתה הערכית. אני מאמין שאתם, הסטודנטים בבינתחומי הרצליה, המנהיגות העתידית של החברה בישראל, צריכים לזכור את המסר הגדול הזה".