יוצאים לדרך חדשה: לבני והרצוג יודיעו על איחוד

יושבת ראש התנועה, שהחלה את דרכה כחברת כנסת של הליכוד והנהיגה את קדימה ל-28 מנדטים, צפויה להודיע על חבירתה למפלגת העבודה. הערב תקיים מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר העבודה הרצוג

אחרי חיזורים ממפלגות מרכז ושמאל, ההחלטה נפלה: הערב (רביעי) תקיים יו"ר התנועה, ציפי לבני, מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר העבודה, יצחק הרצוג, בה היא עתידה להודיע על כוונתה להצטרף למפלגת העבודה לריצה משותפת בבחירות הקרובות לכנסת שיתקיימו ב-17 במארס. סקר חדשות 10 שפורסם אתמול מצא שהשותפות בין השניים עתידה להביא את העבודה למעמד המפלגה הגדולה בכנסת ה-20.

 

בסוף השבוע נודע כי המגעים בין לבני והרצוג המגעים בין לבני והרצוג נמצאים בשלבים מתקדמים וכי בין השניים כבר קיימים עקרונות להסכם בקווים כלליים. כחלק מההסכם המתגבש, ללבני ישוריין ככל הנראה המקום השני ברשימת העבודה לכנסת. מקום נוסף בעשירייה הראשונה יוקצה לשר לשעבר עמיר פרץ. במפלגת העבודה נשמעו קולות מחאה על כוונתו של הרצוג לשריין מקומות ברשימה, במיוחד על רקע הכוונה לצרף לאיחוד גם את קדימה בראשות שאול מופז.

 

אתמול נפגשה לבני עם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, שהזהיר כי איחוד צפוי של העבודה, התנועה וקדימה עלול להחליש את גוש השמאל-מרכז. לבני, מצדה, השיבה שהיא נוטה להיענות בחיוב להרצוג והציעה ללפיד להצטרף לברית המתגבשת.

 

מהסקר שפורסם אמש בחדשות 10 עולה שהליכוד בראשות סער או נתניהו מקבל 20 מנדטים בעוד שהעבודה עם לבני ומופז גורפת 22 מנדטים. הבית היהודי היא המפלגה השלישית עם 15 מנדטים. בהמשך מפלגתו של משה כחלון עם 13, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 11, יש עתיד 10, ש"ס 7, יהדות התורה 7 ומרצ 6. חד"ש מקבלת 5 מנדטים ורע"מ-תע"ל 4.