לבני: "ראש הממשלה נתן נאום היסטרי, פחדני וגרוע מכל – שקרי"

שרת המשפטים השתמשה בכללי האתיקה שפיתח משרדה, על מנת להציג באופן סרקסטי את הביקורת כלפי ראש הממשלה וכלפי הנאום שנשא אמש, בו הודיע בין היתר על פיטוריה מהממשלה. "גם כללי אתיקה אלו לא יעזרו כאן, מדובר בעניין של אופי ואמרו לי שקשה לשנות אופי של אדם מבוגר", גרסה והוסיפה כי "יש לנו ראש ממשלה שמתמודד עם פחד דרך נאומים"

שרת המשפטים, ציפי לבני, אמרה היום (רביעי) בישיבת סיעת "התנועה" כי בנאום שנתן אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו חסר החיבור בין "יושר ומידע" והסיקה כי "ראש ממשלה שלא אומר אמת בקולו זו בעיה יותר גדולה".


השרה פתחה בהצגת כללי האתיקה שפותחו במשרדה עבור חברי הממשלה, ושרלוונטיים לדבריה גם עבור ראש הממשלה היוצא. "מאחר והסיכוי שיקרא את הכללים הוא מאוד נמוך, אני רוצה להקל עליו ולהפנות את תשומת לבו לכמה סעיפים", אמרה השרה והפנתה את תשומת לב הכתבים לסעיף העוסק בטוהר המידות ובשקיפות. "זהו, שהחיבור של יושר ומידע מלא חסרו בנאום של נתניהו מאמש, וראש ממשלה שלא אומר אמת בקולו זו בעיה יותר גדולה", גרסה.


בד בבד, רמזה לבני כי "כללי האתיקה לא יעזרו" מאחר ובמקרה של נתניהו מדובר ב"עניין של אופי". "אמרו לי שקשה לשנות אופי של אדם מבוגר", הוסיפה, וטענה כי "כנראה מאחורי המלל ההיסטרי של אתמול יש לנו ראש ממשלה שמ-פ-ח-ד, מפחד משריו, מפחד עוד יותר מהעולם החיצוני והכלי שלו עובר דרך נאומים".


עוד "שקר" מאתמול, על פי לבני, הוא עצם ההליכה לבחירות משיקולי "פוליטיקת פנים" כאשר "כל הדברים החשובים לעם ישראל, הריבונות בירושלים, הביטחון-הולכים לאיבוד". "אני מאמינה שתפקידו של ראש הממשלה בישראל הוא לחזק ולא להחליש את זכות ישראל למדינה מהצהרת בלפור, ולא להצהיר על אחיזתו האישית באחוזת בלפור", אמרה.


השרה סיכמה את דבריה במלים "הדבר מצער אותי, כי מדובר בראש הממשלה שלנו, אבל אין מנוס מלהחליפו. זוהי, רבותי, הצהרת בחירות".