נתניהו וקרי. "אנחנו לא מתערבים במדיניות פנים"
נתניהו וקרי. "אנחנו לא מתערבים במדיניות פנים"
,רויטרס

קרי על הבחירות בישראל: "מקווה שהממשלה שתקום תנהל מו"מ"

שר החוץ האמריקני התייחס להתפרקות ממשלת נתניהו והקדמת הבחירות ואמר כי ארצות הברית אינה מתכוונת להתערב בענייני הפנים של ישראל. יחד עם זאת הוא השמיע אמירה שניתן לפרשה כעקיצה לממשלה הנוכחית ולנתניהו. "אנחנו מקווים שתוקם ממשלה שתוכל לשאת ולתת ולנוע בכיוון של פתרון הסכסוך עם הפלסטינים", אמר קרי

קרי רומז על עמדתה של ארצות הברית? שר החוץ האמריקני ג'ון קרי התייחס הערב (שלישי) להקדמת הבחירות בישראל ולקריסתה של ממשלת נתניהו ואמר כי ארצות הברית אינה מתערבת בענייני הפנים של בעלות בריתה.

 

"אני פשוט לא מגיב על מדיניות פנים של אף מדינה, ובטח לא על חילופי אנשים בממשלת ישראל. ישראל היא שותפה ובת ברית ונמשיך לתמוך בה כמו שתמיד תמכנו בעבר", אמר קרי במהלך הצהרות לתקשורת בכינוס של נאט"ו.

 

אך לצד הטון הדיפלומטי, ניתן היה לזהות בהמשך של קרי מה שעשוי להתפרש כעקיצה לנתניהו ולכישלון התהליך המדיני בשנה האחרונה. "כמובן שאנחנו מקווים שתורכב ממשלה שתוכל לשאת ולתת ולנוע לכיוון פתרון המחלוקות בין ישראל והפלסטינים", אמר השר האמריקני.

גם מהצד השני של המתרס התייחסו להקדמת הבחירות כשדובר חמאס זקף את התפרקות הממשלה לזכות ארגונו. "פירוק הקואליציה בישראל - סימן לניצחון שלנו ולתבוסה של נתניהו בעזה", הוא אמר בהתייחסו למבצע "צוק איתן".