נתניהו: "לפיד ולבני ניסו להפיל ראש ממשלה, קוראים לזה פוטש"

ראש הממשלה נתניהו תקף בצורה חריפה את שר האוצר יאיר לפיד ושרת המשפטים ציפי לבני ואמר כי חבירתם יחד נגדו היא בגדר פוטש. "במצב הנוכחי אי אפשר להנהיג את המדינה וזו האחריות שלי", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים. "בממשלה שאין בה משילות ויש בה שרים שפועלים נגדה מבפנים זה דבר גרוע מאוד", הוא הוסיף

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שלישי) כי הוא החליט ללכת לבחירות מאחר ועם הממשלה הנוכחית הוא אינו יכול להנהיג את המדינה. נתניהו האשים את שר האוצר יאיר לפיד ושרת המשפטים ציפי לבני בכך שחתרו תחתיו.

 

"שר אוצר שנכשל בניהול הכלכלה חובר במחשכים לשרת משפטים כדי להפיל את הממשלה. במילה אחת קוראים לזה פוטש. כך אי אפשר לנהל ממשלה ומדינה ולכן הנחיתי את מזכיר הממשלה לפטר את לבני ולפיד", אמר ראש הממשלה.

 

"בממשלה הזו הרבה יותר קשה. קשה לעשות את כל הדברים האחרים שקשורים לרווחתם של אזרחי ישראל. אני חייב להגיד שהממשלה הנוכחית נכפתה עליי בגלל תוצאות הבחירות. בגלל שמפלגת הליכוד בהנהגתי לא קיבלה מספיק מנדטים ולכן היו חיכוכים מהרגע הראשון", הוא הוסיף.

"צריך בחירות מהירות וממשלה חדשה, מאוחדת וחזקה. ואני אומר לכם שוב שלצורך זה צריך מפלגת שלטון גדולה. אלה מכם ששומעים אותי עכשיו ורוצים ראש ממשלה מהשמאל, יוכלו לבחור ראש ממשלה ראוי מהשמאל", המשיך נתניהו.

 

כשנשאל בנוגע לשמועות על כך שבתקופה האחרונה הוא ניהל מגעים עם הסיעות החרדיות על מנת להגיע להסכם על תמיכה ביום שאחרי הבחירות, הכחיש נתניהו. "לא רקמתי שום הסכם עם החרדים ולהיפך. מי שמאשים אותי הוא זה שרקם דיל. לפיד ניסה עם אותם חרדים לרקום דיל. הרי אין ממשלה חלופית מהצד של לפיד והרצוג ללא חרדים, זה ברור כשמש", השיב נתניהו.