לפיד ונתניהו. לא הצליחו אמש להסכים על ישיבה משותפת בממשלה
לפיד ונתניהו. לא הצליחו אמש להסכים על ישיבה משותפת בממשלה
,רויטרס

הציוץ המחאתי של החשבון הממשלתי: "בחירות עולות כמו מע"מ 0, ובחירות כבר ניסינו"

מפעילה של חשבון הטוויטר "gov.il", אתר המהווה פורטל למשרדי הממשלה, צייצה כנגד קיומן של בחירות מוקדמות: "בחירות כבר ניסינו, והמחירים לא ירדו". אתמול התנה ראש הממשלה נתניהו את הקפאתו של חוק מע"מ 0 כתנאי להמשך הישיבה בממשלה עם שר האוצר לפיד, מה שכמובן לא היה מקובל על האחרון

לא כולם בציבור הישראלי מרוצים מהקדמת הבחירות - ובתוך הרטוריקה הלוחמנית שכובשת את אמצעי התקשורת מאז פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד אמש, שהסתיימה בפיצוץ, יש גם מי שמבקש להביע קול מחאתי.

 

עובדת באתר gov.il, פורטל השירותים והמידע הממשלתי, המפרסם ידיעות של משרדי הממשלה, פרסמה היום בחשבון הרשמי של האתר את הציוץ הבא: "הבחירות יעלו למשק כ-2 מיליארד שקל. חוק מע"מ היה אמור לעלות למדינה כ-2 מיליארד שקל. בחירות כבר ניסינו, והמחירים לא ירדו... #רקומרת". לאחר שהציוץ זכה כבר לעשרות שיתופים, הוא נמחק מהחשבון.

חוק מע"מ 0 גרם למתיחות גדולה בין נתניהו לבין לפיד, ואתמול היווה ביטולו של החוק אחד מחמשת תנאי האולטימטום שהציב ראש הממשלה לשר האוצר, בפגישה שפוצצה. נתניהו דרש להקפיא את התוכנית ולהביא, כהגדרתו, "פתרונות דיור אמיתיים וחלופות להורדת יוקר המחיה, כמו הורדת המע"מ על מוצרי מזון בסיסיים".

 

מוקדם יותר, בישיבת סיעת הליכוד בשעות הצהריים, אמר נתניהו: "ממשלה צריכה לפעול מתוך הרמוניה. מתוך זה גיביתי דברים שלא הייתי שלם איתם כמו מע"מ אפס. לא זכיתי לגיבוי הדדי ולא זכיתי לנאמנות ואחריות של שרים לממשלה".

 

 

הציוץ שנמחק מהחשבון
 

הציוץ שנמחק מהחשבון(חשבון הטוויטר של gov.il)