"די עם שיח השנאה, אנחנו אחים". השרים לבני ולפיד
"די עם שיח השנאה, אנחנו אחים". השרים לבני ולפיד
,חדשות 10

אריה דרעי: "אין דיל ליום שאחרי הבחירות"

יו"ר מפלגת ש"ס הכחיש את הטענות כי המפלגות החרדיות סגרו עסקה עם ראש הממשלה נתניהו. לדבריו, הוצעו לו עסקאות משני צדי המפה הפוליטית, כולל להקים ממשלה חלופית במקום נתניהו, אך הוא סרב. "אתמול עדיין ניסו לשכנע אותי, אך אנחנו רוצים שהאזרחים ידעו למי הם הצביעו ואיזה ממשלה הם קיבלו", טען דרעי

"לא היה דיל". יו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, טען היום (שלישי) בהצהרה שמסר לתקשורת כי בניגוד לטענות מפלגות המרכז בקואליציה - לא נרקמה עסקה בין המפלגות החרדיות לראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

לדבריו, בחודש האחרון הוצעו לו עסקאות משני צדי המפה פוליטית. "אין שום דיל ליום שאחרי הבחירות. בחודש האחרון היו שני דילים על השולחן, מימין ומשמאל. אתמול עדיין ניסו לשכנע אותי לא ללכת לבחירות, ולהקים חלופה במקום נתניהו", טען דרעי, שלא חשף מי ניסה לשכנעו.

 

זה נכון שגם ראש הממשלה נתניהו ניסה בחודשים האחרונים להכניס את החרדים תחת ממשלת חירום או אחדות", הבהיר דרעי. "אבל אנחנו אמרנו כל הזמן - ממשלה חלופית רק אחרי הבחירות. אנחנו רוצים שהאזרחים ידעו למי הם הצביעו בפעם הקודמת ואיזה ממשלה הם קיבלו".

 

לדברי יו"ר ש"ס, הממשלה הנוכחית לא דואגת למעמד הנמוך במדינה. "אני מברך על כך שהולכים לבחירות כי הממשלה שמכהנת כרגע היא יהירה, אטומה ולא רגישה למצוקת העני. ש"ס לא תצטרף לשום ממשלה שלא יתקיימו בה שני תנאים - העלאת שכר מינימום ל-30 שקלים לשעה ומע"מ אפס על מוצרי יסוד", הוא אמר.

 

דרעי שלח גם מסר של אחדות לשרים יאיר לפיד וציפי לבני: "אני רוצה שהשיח בחודשים הקרובים יהיה שיח חברתי, די עם שיח השנאה, אנחנו אחים. מה זה 'החרדים'? הייתם רוצים שאני אכנה אתכם 'החילונים'? 'הלבנים'? 'האשכנזים'?".