אוטובוס של אגד
אוטובוס של אגד
,תנועת ארץ ישראל שלנו

רבע מנהגי האוטובוסים בירושלים נעדרים מעבודתם, 40 התפטרו: "חוששים לחיינו"

שבועיים מאז מציאת גופתו של הנהג יוסוף אל רמוני, מדווחים הנהגים בירושלים על ריבוי מקרי יידוי האבנים, ההתקפות המילוליות, האיומים והחשש מפני הסלמה. בחלק מהמקרים דווח על פגיעה פיסית של ממש. "כאשר אנחנו מנסים להתלונן, נאמר לנו שאין מה לעשות ושנתאזר בסבלנות", סיפרו לוועדת העבודה והרווחה בכנסת. המשטרה ומשרד התחבורה התנערו מהאחריות למקרים, אך ח"כ רוזנטל הבהיר: "עליכם לגבש פתרונות"

"מעדיפים לא להתפרנס - העיקר לא להסתכן": מזה כשבועיים, מאז נמצאה גופתו של נהג האוטובוס יוסוף אל רמוני, נעדרו מעבודתם 60 מנהגי התחבורה הציבורית בירושלים, ו-40 נוספים התפטרו מתפקידם. כך, על פי הנתונים שהציג היום (שלישי) הממונה על איגוד התחבורה בהסתדרות, רועי בליטנטל, בדיון שנערך בנושא בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.


"הם מעדיפים לא להתפרנס, העיקר לא לעלות בחזרה להגה בגלל הפגיעה בביטחונם האישי", הסביר בליטנטל. לדבריו הצטרף יניב זעפרני, נהג אוטובוס וחבר ארגון "כוח לעובדים, שסיפר כי "זורקים עלינו אבנים ופחיות, בעיקר בוואדי ג'וז ובעיסאוויה. לא כל האוטובוסים ממוגנים והנהג יכול לאבד שליטה. זה ייגמר באסון". יו"ר ועד עובדי אגד תעבורה, יצחק קשקש, אישר כי במספר מקרים אכן נפצעו נהגים יהודים וערבים כאחד כתוצאה מהשלכת בלוקים על רכביהם.


גם נהגי אוטובוס מהמגזר הערבי דיווחו על חשש לשוב לעבודתם. עמר אבן סמאן מחברת "אגד" סיפר כי בשבוע שעבר, כשדרש מחייל להציג בפניו תעודת חוגר, איים אותו חייל כי "יקרע לו את הצורה" והוסיף "עוד ניפגש". כשהתקשר לדווח על כך למשטרה - נאמר לו כי "אין מה לעשות".


אנוואר טאוויל מחברת "אפיקים" סיפר כי חשש לפנות לבעליה של עגלת תינוק שחסמה את דרכו בבני ברק. "אם הייתי נוגע בעגלה היו אומרים שנהג ערבי פגע בתינוק", הסביר. במקרה אחרת התעמת עם נוסעת שסירבה לשלם עבור כרטיס הנסיעה של ילדה שנסעה עמה, והטיחה בו "אתה חתיכת ערבי מניאק, יותר גרוע מהחמאס בעזה". גם מנהלו של טאוויל סירב להתלונן על המקרה, ואמר לו כי "נדרשת סבלנות". בנוסף ציין טאוויל כי החברה אינה מתקינה מצלמות אבטחה באוטובוסים, בשל חשש מפגיעה ברגשות הנוסעים הדתיים.

 

 

ח
 

ח"כ מיקי רוזנטל: "העניין באחריותכם, גבשו פתרונות"(סופיאן זחאלקה)

 

במהלך הדיון סירבו לקחת אחריות על ביטחון הנהגים הן במשרד התחבורה והן במשטרה. מנהל אגף הביטחון במשרד התחבורה, דניאל שנער, אמר כי הטענות לא הועלו בפניו בעבר ומדובר בפעם הראשונה בה מגיע הנושא לידיעתו. "משרד התחבורה אינו אמון על טיפול בהפרת הסדר הציבורי", הבהיר, אך הוסיף כי "יזמנו הקמת יחידת מאבטחים, אולם חברות התחבורה הציבורית סירבו ליטול חלק במימונה, העומד על 80 מיליון שקל בשנה".


גם ראש מדור גופים ציבוריים במשטרת ישראל, סנ"צ עופר יצחק, טען כי "אנחנו מטפלים בעיקר ברכבת וברכבת הקלה. עם זאת, אנחנו מפעילים שוטרים סמויים באוטובוסים ומעניקים לנהגים סמכות לעכב נוסע, לדרוש ממנו להזדהות ולהוריד אותו מהרכב. ידוע לנו רק על מקרה התנכלות אחד כלפי נהג בחודש האחרון", טען.


מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי רוזנטל (עבודה), סיכם את הדיון בקביעה כי הנושא נמצא באחריות הן של משרד התחבורה והן של המשטרה והשלטון המקומי. הוא הורה לגבש פתרונות למצוקת הנהגים, בין אם באמצעות תקנות להחמרת הענישה, הפרדת הנהג מהנוסעים או התקנת לחצני מצוקה, ולדווח על אותם פתרונות לוועדה בתוך פרק זמן שלא ייעלה על שלושה חודשים.