הוארך בחודש מעצר הצעיר מיפיע שחבר לדאע"ש, אביו: "הנעל של הארגון טובה מכולכם"

בני משפחתו של חמזה מגאמסה בן ה-22 התייפחו באולם בית המשפט ואביו פרק את זעמו על הכתבים שהגיעו לסקר את הדיון והטיח בהם כי הם "סוכנים של השב"כ". לאחרונה הותר לפרסום כי מגאמסה שהה בסך הכול עשרה ימים במחנה האימונים של ארגון הטרור הרצחני, בטרם חזר בו והחליט לשוב לישראל

בית המשפט המחוזי בנצרת האריך היום (שלישי) בחודש ימים את מעצרו של חמזה מגאמסה בן ה-22, תושב יפיע ששב לישראל לאחר שעל פי הודאתו -נסע לסוריה והצטרף לשורות ארגון הטרור דאע"ש. במהלך הדיון בכו בני משפחתו באולם בית המשפט.


אביו של מגאמסה, שסירב בתוקף להשיב לשאלות הכתבים או להעניק הצהרה לתקשורת, הטיח בצלמים ובכתבים בתום הדיון "אתם כולכם סוכנים של השב"כ" ואף הוסיף כי "הנעל של דאע"ש יותר טובה מכולכם".


מגאמסה, כזכור, מואשם כי לפני מספר חודשים יצרו הוא וחבריו קשר עם פעילי דאע"ש, באמצעות דף הפייסבוק של הארגון, תוך שהם מציגים את עצמם כפלסטינים. בעצת הארגון נסעו לטורקיה בחג עיד אלאדחא, וממנה הסתננו לסוריה. עוד עולה מכתב האישום כי מגאמסה שהה בסך הכול עשרה ימים במחנה דאע"ש, בהמתנה לפתיחת קורס הטירונות, בטרם חזר בו והחליט לשוב ארצה.


במשטרה ובשב"כ הביעו חשש כי יציאת ערבים-ישראלים לסוריה מעודדת ניצול מצד גורמי ג'יהאד מקומיים, "הן לטובת ביצוע פעילות צבאית נגד מדינת ישראל והן כמקור להשגת מידע על יעדים בישראל".