יחברו לקראת הבחירות הצפויות? השרים לבני ולפיד
יחברו לקראת הבחירות הצפויות? השרים לבני ולפיד
,חדשות 10

לבני על מפלגות הימין: "אסור להפקיר את ישראל בידי קיצונים"

שרת המשפטים התייחסה לבחירות הצפויות בעקבות המשבר העמוק בקואליציה, וטענה כי הן יהיו "בין ממשלה קיצונית ופרובוקטיבית לממשלה ציונית ובטוחה בעצמה". לדבריה, התנהלות הממשלה הובילה למשבר מול העולם וניכרה את ישראל. "היום ברור עוד משהו - שנאומים נחרצים וטון מתלהם לא עוצרים את הטרור", אמרה השרה

שרת המשפטים, ציפי לבני, נשאה דברים הבוקר (שלישי) בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי והתייחסה למה שהולך להתרחש בבחירות הצפויות. "הבחירות יהיו בין ממשלה קיצונית, פרובוקטיבית ופרנואידית לבין ממשלה ציונית, בטוחה בעצמה שיודעת ליישם את עקרונות הציונות באופן שלא מנכר את ישראל מהעולם החופשי וחלקים בחברה הישראלית זה מזה", אמרה לבני.

 

שרת המשפטים המשיכה בקו התקיף נגד הפלג הימני בממשלה. "נאנחנו רק מעט אחרי מבצע 'צוק איתן', ומעט לפני שהסכסוך הלאומי ביננו לבין הפלסטינים יהפוך להיות סכסוך דתי שלא נוכל לעצור", טענה לבני.

 

"פיגועים, כתובות על מסגדים וכתובות נאצה בבתי ספר הם רק חלק ממה שיכול להיות פה אם ההתנהלות תהיה לא נכונה. אי אפשר להפקיר את מדינת ישראל למי ששבויים בידי קיצונים. היום ברור עוד משהו - שנאומים נחרצים וטון מתלהם לא עוצרים את הטרור", היא הוסיפה.

 

לדבריה, מערכת היחסים של ישראל עם מדינות העולם נמצאת במצב קשה בשל התנהלות הממשלה. "היום ברור שמי שמייצר פרובוקציות גם מהצד הישראלי פוגע ביכולת של ישראל לרתום לטובתו את העולם החופשי שגם מתמודד עם איומים כאלה (איומי הטרור)".