אבו-בכר אל-בגדדי. בני משפחתו נעצרו
אבו-בכר אל-בגדדי. בני משפחתו נעצרו
,רויטרס

אשה ובן של מנהיג דאע"ש אל-בגדדי נעצרו כשחצו את הגבול ללבנון

שירותי הביטחון בלבנון תפסו הבוקר את אחת מנשותיו ואחד מבניו של מנהיג ארגון המדינה האסלאמית, בעת שאלה ניסו להיכנס מסוריה לשכנתה ממערב, בעזרת דרכון מזויף. הם הועברו לחקירה במפקדת שירותי הביטחון בלבנון, שם הוחלט לשים דגש על מניעת התפשטותו של הארגון לשטחי לבנון

אחת מנשותיו של אבו באקר אל-בגדדי, מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית", ואחד מבניו, נעצרו הבוקר (שלישי) בעודם מנסים לחצות את הגבול מסוריה ללבנון - כך על פי גורמי ביטחון לבנונים, ששוחחו עם העיתון "א-סאפיר".

 

הבכיר סירב למסור את שמה או אזרחותה של האשה, והעיתון הלבנוני סיפר שהיא נעצרה בעזרת "גורמי מודיעין זרים". על פי הדיווח, האשה הסתובבה עם דרכון מזויף ועם אחד מילדיה. היא הועברה לחקירה במפקדת משרד הביטחון הלבנוני.

 

ארגון דאע"ש השתלט על חלקים נרחבים מסוריה ומעיראק, והכריז על השטחים אותם תפס כ"ח'ליפות אסלאמית", ובלבנון חששו מהתפשטות האלימות אליהם, והחליטו להדק את הלחץ על תומכי הארגון הקיצוני במדינה. שירותי הביון בלבנון שמים דגש מיוחד על הגנת הגבולות, ועצרו בחודשים האחרונים מספר חשודים בתכנון התקפות שנועדו להגביר את השפעת הארגון על המדינה.

בינתיים, הצטרפה חברה חדשה לקואליציית המערב בהפצצות נגד מטרות של דאע"ש; מטוסי קרב איראניים הפציצו הלילה לראשונה במרחב האווירי בעיקר בו מתנהלות התקיפות מצד ארצות הברית ושותפותיה. על פי הדיווח ב"האפינגטון פוסט", האיראנים ימשיכו לתקוף כל עוד ימשיכו להרגיש מאוימים בידי הארגון הסוני הקיצוני.