"המסר של נתניהו עבר לתקשורת כבר במהלך הפגישה". רה"מ נתניהו והשר לפיד
"המסר של נתניהו עבר לתקשורת כבר במהלך הפגישה". רה"מ נתניהו והשר לפיד
,רויטרס

מיקי לוי: "נתניהו תכנן את המהלך, הבחירות יהיו מתישהו בחודש מארס"

סגן שר האוצר אמר בתכנית הבוקר של ערוץ 10 כי המהלך לפירוק הקואליציה תוכנן על ידי ראש הממשלה עוד לפני הפגישה אמש עם לפיד. "המסר של לשכתו עבר לתקשורת עוד במהלך הפגישה", טען לוי. עוד הוא הוסיף כי המסע לבחירות חדשות ייערך כבר בשבועות הקרובים

העימות בין הליכוד ליש עתיד. סגן שר האוצר וחבר מפלגת יש עתיד, מיקי לוי, אמר הבוקר (שלישי) כי המהלך לפירוק הקואליציה תוכנן על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד לפני הפגישה אמש עם שר האוצר יאיר לפיד. לדבריו, הבחירות הקרובות יתקיימו בתאריך כלשהו במהלך חודש מארס.

 

"בשבועות הקרובים יהיה מסע לבחירות חדשות. נתניהו תכנן את המהלך הזה, בעוד שלפיד היה בפגישה - המסר של לשכתו כבר עבר לתקשורת", טען לוי בתכנית הבוקר של ערוץ 10. "עוד לפני כניסת לפיד לישיבה הוא (נתניהו) ידע שהוא מפוצץ את זה, זה חוסר יושר".

 

לדבריי סגן השר, החלטת נתניהו ללכת לבחירות תפגע כלכלית במשק. "עלות הבחירות היא כמיליארד וחצי שקל, זה מיותר לחלוטין, יכולנו לעשות דברים הרבה יותר טובים עבור החברה בישראל עם הכסף הזה. זה חוסר אחריות לאומית לגרור את מדינת ישראל לבחירות בשלב זה", אמר לוי.

 

סגן השר לא פסל את האפשרות שראש הממשלה שוקל גם את האפשרות להקים ממשלה חלופית ולהימנע מבחירות. "יכול להיות שנתניהו עשה את כל המהלך הזה כדי להקים ממשלה חלופית עם החרדים ולא נלך לחבירות. איננו יודעים מה מתנהל מתחת לשולחן", הוא טען.

 

גם שר הרווחה, מאיר כהן (יש עתיד) תקף את החלטתו של נתניהו ללכת לקראת בחירות. "לצערי הרב, העובדה שראש הממשלה החליט לא להעביר את התקציב וללכת לבחירות דוחה בשנה את כל התכניות הנהדרות שיזמנו. אני חושב שאין לזה אח ורע, שהציניות והציניקנים מנצחים בשביל הישרדות פוליטית של ראש הממשלה", הוא אמר בראיון לרדיו 90.