שטייניץ על לפיד: "הוא 'צפצף' עלינו, היה צריך להתייעץ עם רה"מ"

שר המודיעין התארח בתכנית הבוקר של ערוץ 10 והתייחס לפגישה שנערכה אמש בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר. "לפיד 'צפצף' על הממשלה עם חוק מע"מ אפס והפגין חוסר אחריות לאומית", הוא טען. עוד הוסיף שטייניץ כי להערכתו בבחירות הבאות יש עתיד תזכה למספר חד ספרתי של מנדטים

שר המודיעין, יובל שטייניץ, התארח הבוקר (שלישי) בתכנית הבוקר של ערוץ 10 בהגשת מיה זיו וולף ואור הלר והתייחס לפיצוץ הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד. שטייניץ טען כי לפיד נהג בחוסר אחריות מהרגע שנכנס לממשלה ושזו אחת הסיבות העיקריות לאי תפקודה.

 

"הממשלה לא מתפקדת. לצערנו הרב מהרגע הראשון השותפות הקואליציוניות שלנו נלחמו ביניהן ועם ראש הממשלה. ראינו את זה בעיקר בתחום הכלכלי, ובא שר האוצר ואומר שזה הכול בגלל 'צוק איתן'", אמר שטייניץ.

 

"ברגע שיאיר לפיד אמר 'אני מצפצף' עליכם בנוגע לחוק מע"מ אפס ולא התייעץ עם כלכלנים בנוגע לתכנית - הוא הפגין חוסר אחריות לאומית", הוא הוסיף. שטייניץ התייחס לתנאים שהציב ראש הממשלה ללפיד בפגישה שנערכה אמש בין השניים ולתגובתו של שר האוצר.

 

"אם לפיד היה אומר שקשה לו עם הסעיפים, אבל שהוא מוכן לאמץ שלושה מהם ועל השניים הנותרים לחשוב בימים הקרובים, אז מילא. אבל הוא דחה אותם על הסף", אמר השר. לאחר הפגישה טען לפיד כי הוא הרגיש כמו תלמיד בזמן שנתניהו הציב לפניו את התנאים, שטייניץ התייחס לכך.

 

"כדאי שלפיד ירגיש כמו תלמיד", הוא טען, "לפיד היה צריך להבין שהוא חדש ושכדאי לו להתייעץ וללמוד מראש הממשלה והכלכלנים באוצר. אבל הוא ניסה לעשות הכול לבד, וניתן לראות את התוצאות".

 

השר ניבא כי יש עתיד תיפגע משמעותית בבחירות הקרובות: "יאיר לפיד יזכה להערכתי במספר חד ספרתי של מנדטים. יכול להיות שהוא יחליט ללכת ללמוד קצת, ואז יחזור עם יותר ניסיון והשכלה".

 

לטענת שטייניץ, ראש הממשלה נתניהו והליכוד לא נלהבים מהרעיון של בחירות מוקדמות, אבל במצב שנוצר אין להם ברירה. "חוסר המשילות הזה זה דבר רע, אך לא ניתן לתפקד במצב הזה", הוא אמר.