לוין לחדשות10: "הכתובת הייתה על הקיר, נתניהו גילה איפוק בלתי רגיל"

חבר הכנסת מהליכוד הגיב למה שמסתמן כהכרזה על מערכת הבחירות: "זו אלטרנטיבה אחת פחות רעה מאשר להמשיך לנהל ממשלת שיתוק". יחימוביץ': "זו ממשלה שלא עשתה כלום וכך היא גם מסתיימת"

"הכתובת הייתה על הקיר" - כך אמר הלילה (שלישי) ח"כ יריב לוין מהליכוד, לאחר שהתברר כי פניה של ישראל למערכת בחירות שתשים קץ לאחת הממשלות הקצרות שכיהנו מקום המדינה. לוין אמר כי הבחירות אינן אופציה טובה, אך "היא אחת פחות רעה מאשר להמשיך ולקרטע עם ממשלת שיתוק".


בראיון לחדשות10 הוסיף לוין: "עוד כשכיהנתי כיו"ר הקואליציה, שוחחתי לא פעם עם שרים מיש עתיד ועם ציפי לבני. אמרתי להם שוב ושוב שבדרך הזו ניקלע לסיפור שהם לא יוכלו לצאת ממנו, גם אם ירצו". לדברי הח"כ, "ראש הממשלה גילה איפוק בלתי רגיל לאורך תקופה ארוכה - מהניסיון של לפיד לארגן פוטש עם העבודה והחרדים, דרך ההשתלחויות של לפיד. בנקודה מסוימת, כשהתברר שאי אפשר להמשיך להתנהל כך, הוא לקח את המושכות לידיו.

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הוסיפה: "השבועות האחרונים הם דוגמה כואבת ומעוררת סלידה לפוליטיקה הכי ישנה שיש, בלי טיפת חזון ואידיאולוגיה, עם הרבה תחמנות ומשחקי כבוד. אין כאן שום עימות אידיאולוגי על עניינים עקרוניים, אלא על חוק מע"מ 0, שהוא הכי אידיוטי שיש".

על עתידה של מפלגת העבודה, שאיננה נהנית מסקרים מעודדים, אמרה יו"ר המפלגה לשעבר: "אי אפשר לפסול שום חבירה בפוליטיקה וכל דבר נשקל לגופו. לעיתים השלם קטן מסך חלקיו, ולפעמים ההיפך. לא צריך לפסול שום אופציה שתביא להחלפת ראש הממשלה, שהציבור קץ בו".

 

בהמשך, התפנתה יחימוביץ' לדברי סיכום: "זו ממשלה בלי דרך שלא עשתה כלום למען הישראלים וכך היא גם מסתיימת - בלי שום דרך, בלי שום סיבה. אופוזיציה תמיד מוכנה לבחירות. הסקרים אולי לא מנבאים שיאים מדהימים בלשון המעטה, אבל אני מאמינה שבחודשים האלה נוכל להתעשת ולהתאושש".

 

חבר הכנסת עמיר פרץ (התנועה) אמר כי הוא בטוח שמפלגתו תהיה מרכיב חשוב מאוד במערכת הבחירות וכי הוא מתכוון לפעול לכך שיקום גוש של מפלגות שמאל-מרכז. "אני עושה מאמצים להקים גוש מרכז. אני חושב שצריך למצוא נוסחה באמצעותה נחליט על מנהיג - יש מנהיגים טובים, גם הרצוג, גם לבני וגם לפיד. החוכמה היא להגיע מאוחד כי רק ככה ניצור אלטרנטיבה לנתניהו", אמר פרץ בראיון לחדשות 10.