הסטטוס בדף הפייסבוק של ג'יל רוזנברג
הסטטוס בדף הפייסבוק של ג'יל רוזנברג
,צילום מסך

הישראלית שנלחמת נגד דאע"ש כתבה בפייסבוק: "אני בסדר גמור"

בסטטוס שפרסמה ברשת החברתית, ביקשה ג'יל רוזנברג להזים את השמועות על נפילתה בשבי ארגון המדינה האסלאמית. "כלי תקשורת פרסמו שטויות", כתבה לחבריה וסיימה את הפוסט ב-"יאללה אחריי"

"אני בסדר גמור ובטוחה לגמרי" - כך כתבה היום ג'יל רוזנברג, הישראלית שנלחמת לצד המחתרת הכורדית נגד דאע"ש, בסטטוס שפורסם בדף הפייסבוק שלה. רוזנברג ביקשה להזים את הדיווחים השונים שפורסמו בעניינה בימים האחרונים, לפיהם היא נפלה בשבי ארגון הטרור הרצחני.

 

"אני בסדר גמור, בטוחה לגמרי", הרגיעה רוזנברג את חבריה. "אני לא יכולה להשיב לאף אחד וכרגע במקרה הייתה לי הזדמנות להתחבר לרשת ולראות את השטויות האלה בחדשות. תתעלמו מהדיווחים שנחטפתי". את הפוסט סיימה רוזנברג במילים בעברית שכתבה באותיות אנגליות: "יאללה, אחריי!".

 

מוקדם יותר היום כבר התנהל קרב גרסאות ברשת בנוגע לגורלה של הישראלית שנלחמת נגד אנשי דאע"ש. חבריה סתרו את הדיווחים בכלי התקשורת וטענו כי היא כלל לא הייתה באזור העיר קובאני, בה נטען כי נחטפה, בעת התקיפה שביצע דאע"ש במקום.

 

כפי שנכתב בדף הפייסבוק של רוזנברג, החברים הסבירו כי אין לה כל גישה למקורות אינטרנט ועל כן לא ניתן היה ליצור איתה קשר. למרות זאת, המשיכו פורומים המזוהים עם ארגוני טרור, ובהם דאע"ש, לדווח כי הישראלית הקנדית אכן נשבתה.

 

אזרחותה הקנדית של רוזנברג גררה ביממה האחרונה עניין גם בקנדה, שם עסקו בהרחבה בדיווחים על חטיפתה. קנדה היא אחת המדינות המעורבות בתקיפות נגד דאע"ש בעיראק.