לא זכיתי לנאמנות השרים בממשלה". רה"מ נתניהו והשר לפיד
לא זכיתי לנאמנות השרים בממשלה". רה"מ נתניהו והשר לפיד
,נענע10 סטודיו

נתניהו: "גיביתי דברים שלא הייתי שלם עמם – כמו חוק מע"מ אפס"

ראש הממשלה התבטא לפני פגישתו הצפויה עם לפיד ואמר כי הממשלה צריכה לפעול מתוך הרמוניה, וזו הסיבה שגיבה את החוק שמקדם שר האוצר. נתניהו מתח ביקורת על התבטאויות השרים נגדו, בייחוד אלה של לפיד, והבהיר: "אם הם יסכימו נוכל להמשיך יחד, אם יסרבו נלך לבוחר". מוקדם יותר אמר לפיד כי הוא מקווה שנתניהו לא יושפע משיקולים פוליטיים כשיחליט בנוגע לתקציב

הסוף קרוב? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שני) במהלך ישיבת סיעת הליכוד למחלוקות שיש בינו לבין שר האוצר יאיר לפיד בנוגע לחוק מע"מ אפס. נתניהו מתח ביקורת על התנהלותו של לפיד, זאת למרות שגיבה אותו כשהעביר את התקציב.

 

"ממשלה צריכה לפעול מתוך הרמוניה. מתוך זה גיביתי דברים שלא הייתי שלם איתם כמו מע"מ אפס. לא זכיתי לגיבוי הדדי ולא זכיתי לנאמנות ואחריות של שרים לממשלה", אמר נתניהו.
"שרים תוקפים אותי על בניה בירושלים וחושפים אותי לביקורת. הם מפרים הסכמים מפורשים שהושגו כמו מתן תוספת אמיתית לביטחון ומנסים להפיל אותי. אני דורש מהשרים האלה להפסיק את החתרנות וההתקפות. אם יסכימו נוכל להמשיך יחד, אם יסרבו נלך לבוחר", הוסיף ראש הממשלה.

 

נתניהו הבהיר שבדרך הזו הקואליציה לא תוכל להמשיך במתכונתה הנוכחית. "ממשלה אינה יכולה לתפקד כששרים מתוכה תוקפים כל הזמן את מדיניותה", הוא טען.

לפיד: "לא מעלה על דעתי ששיקולים פוליטיים ישפיעו על נתניהו"

מוקדם יותר התייחס גם שר האוצר לפיד לפגישה הצפויה עם ראש הממשלה, וטען כי משרדו לא יוותר על התקציב שהעביר. לדבריו, נתניהו תמך בתקציב, כולל בתכנית מע"מ אפס ותקציב הביטחון. "אני לא מעלה בדעתי ששיקולים פוליטיים ישנו את דעתו", טען לפיד.

 

בנוגע למשבר הקואליציוני והאפשרות לבחירות, שר האוצר טען כי צעד כזה עלול לפגוע במשק. "הכול תקוע. ככה אי אפשר להמשיך. בחירות ישתקו את המשק, יכפו עלויות כבדות על הכלכלה, יעכבו תהליכים שהתחלנו לקדם לטובת הציבור ויעצרו את כל תכניות העבודה שמתממשות כרגע בשטח", הוא אמר.

 

"עדיין אפשר לתקן, להחליט לעבוד יחד למען הציבור, שמצפה מאתנו לנהוג באחריות. לא נבחרנו כדי לשרת קבוצות לחץ ואינטרסים פוליטיים. המחויבות היחידה שלי היא לציבור הישראלי. כל מה שאנחנו רוצים זה לעבוד - יחד עם הממשלה כולה - למען אזרחי מדינת ישראל", טען לפיד בסוף דבריו.

 

 

 

"הכל תקוע, ככה אי אפשר להמשיך". שר האוצר לפיד(חדשות 10)