לפיד: "מקווה ששיקולים פוליטיים לא ישנו את דעתו של נתניהו בנוגע לתקציב"

שר האוצר התייחס בישיבת סיעתו לפגישה הצפויה בערב בינו לבין ראש הממשלה נתניהו והעביר לו מסר שמשרדו לא יוותר על התקציב שהעביר. בנוסף טען לפיד כי בחירות ישתקו את המשק ויעכבו תהליכים שמקודמים עבור הציבור. "כל מה שאנחנו רוצים זה לעבוד – עם הממשלה כולה – למען האזרחים", אמר השר

שר האוצר, יאיר לפיד, נשא דברים היום (שני) בפתח ישיבת סיעת "יש עתיד" והתייחס לפגישתו המתוכננת הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני מתכוון לומר לראש הממשלה בדיוק את מה שאני אומר לציבור כולו - אנחנו כאן כדי לעבוד", אמר השר.

 

"הבאנו לאישור הממשלה והכנסת תקציב חברתי. זה תקציב שמאפשר לנו ליישם את תכנית הדיור. תכנית שמגדילה את ההיצע בהיקפים עצומים ובעיקר נותנת הזדמנות אמיתית לעשרות אלפי זוגות צעירים שנתקעו מאחור לקנות דירה. מע"מ אפס זה בשבילם", הוסיף לפיד.

 

שר האוצר התייחס לביקורת שהושמעה נגדו בנוגע לקיצוצים בתקציב הביטחון, וטען שבתקציב שהוגש לממשלה ולכנסת אין חיסכון בנושא. "אנחנו לא חוסכים אפילו אגורה אחת בכל מה שקשור להגנה על הלוחמים שהגנו על חיינו למול הטרור של עזה", הוא אמר.

 

לדבריו, ראש הממשלה נתניהו תמך בתקציב שעבר, כולל בתכנית מע"מ אפס ותקציב הביטחון. "אני לא מעלה בדעתי ששיקולים פוליטיים ישנו את דעתו", טען לפיד. בנוגע למשבר הקואליציוני והאפשרות לבחירות, שר האוצר טען כי צעד כזה עלול לפגוע במשק.

 

"הכול תקוע. ככה אי אפשר להמשיך. בחירות ישתקו את המשק, יכפו עלויות כבדות על הכלכלה, יעכבו תהליכים שהתחלנו לקדם לטובת הציבור ויעצרו את כל תכניות העבודה שמתממשות כרגע בשטח", הוא אמר.

 

"עדיין אפשר לתקן, להחליט לעבוד יחד למען הציבור, שמצפה מאתנו לנהוג באחריות. לא נבחרנו כדי לשרת קבוצות לחץ ואינטרסים פוליטיים. המחויבות היחידה שלי היא לציבור הישראלי. כל מה שאנחנו רוצים זה לעבוד - יחד עם הממשלה כולה - למען אזרחי מדינת ישראל", טען לפיד בסוף דבריו.