דיוויד היינס, האזרח הבריטי שהוצא להורג.
דיוויד היינס, האזרח הבריטי שהוצא להורג.
,ללא קרדיט

ועידה בינלאומית נגד דאעש בפריז: "איום עולמי דורש תגובה עולמית"

נציגים של כ-30 מדינות משתתפים בוועידה מיוחדת בפריז שעוסקת באיום שמהווה ארגון הטרור הסוני הקיצוני שהשתלט על שטחים נרחבים בעיראק ובסוריה. נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר כי הארגון הוא איום בינלאומי ולכן התגובה לפעולותיו חייבת להיות בינלאומית ומבצע משותף של מספר מדינות. במקביל, שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס אמר כי מטוסי של חיל האוויר הצרפתי יחלו בטיסות מודיעין בשמי עיראק

עשרות מדינות דנות בפריז באיום דאעש. נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר היום (שני) כי יש ליצור קואליציה בינלאומית שתפעל להסרת האיום של ארגון דאעש. הולנד אמר את הדברים במהלך ועידה מיוחדת בנושא בפריז.

 

"מדובר באיום גלובלי ולכן התגובה חייבת להיות בינלאומית", הוא אמר בנאום שפתח את הוועידה בה משתתפים נציגים של כ-30 מדינות. מטרת הוועידה היא לתאם אסטרטגיה נגד הארגון הסוני הקיצוני שהשתלט על שטחים נרחבים בצפון עיראק ובסוריה.

 

במקביל לדבריו של הולנד, אמר שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס, כי מטוסים של חיל האוויר הצרפתי יחלו במהלך היום בטיסות היכרות מעל עיראק. מדובר בטיסות על מנת לאסוף מידע ראשוני על השטח ועל מיקום מטרות הארגון.

"ביקשנו וקיבלנו מהעיראקים היתר לבצע את הטיסות בשמי המדינה", אמר פאביוס בראיון לתכנית רדיו מקומית. בהמשך דבריו הוא אישר את דברי שר ההגנה הצרפתי שאמר כי מטוסים צרפתים יחלו לחוג בשמי עיראק עוד היום.

 

בלילה שבין שבת לראשון פרסם הארגון הרדיקלי סרטון בו נראית הוצאה להורג של דיוויד היינס, אזרח בריטי. היינס נחטף במהלך 2013 כשהגיע לסוריה על מנת לסייע לאזרחים מטעם ארגון סיוע הומניטארי.