אמו של ג'יימס פולי: "לא נקטו בפעולה לשחרר אותו והתייחסו למאמצי המשפחה כאל מטרד"

בראיון לרשת CNN ביקרה בחריפות דיאן פולי את התנהלות הממשל האמריקני מאז החטיפה, וסיפרה כי נציגיו איימו לתבוע אותה, אם תעז להציע כופר לחוטפים. "הבטיחו לי שישחררו אותו, למרות שלא בוצעו חילופי אסירים ולא ננקטה שום פעילה צבאית", סיפרה האם האבלה והביעה תקווה כי בעתיד "ילמד הממשל כיצד להתייחס לאזרחים"

אמו של ג'יימס פולי, אחד משני העיתונאים שהוצאו להורג על ידי פעילי ארגון דאעש, אמרה אמש (חמישי) לרשת CNN כי היא "נבוכה וזועמת" בעקבות כך שהממשל האמריקני לא עשה די, לדבריה, להצלת בנה משבי הארגון.


עוד היא טענה כי בכירי הממשל רמזו לה שתיתבע בבית המשפט אם תציע מיוזמתה כופר לשחרור בנה, לאחר שנחטף בסוריה בשנת 2012. לדבריה, נמסר לה כי מדובר ביוזמה בלתי חוקית וכי עליה לבטוח בנציגי הממשל. "הם לא הסכימו לחילופי אסירים, לא נקטו בפעולה צבאית ובכל זאת הבטיחו שאיכשהו, באורח פלא - הוא ישוחרר, האם זה קרה?" שאלה.


לתחושתה של דיאן פולי, מאמצי המשפחה היו יותר בגדר "מטרד" לממשל האמריקני. "לא 'באינטרס של ארצות הברית' כמו שאומרים", הבהירה. בביקורת על התנהלות הממשל הוסיפה כי מקווה שילמד מטעויות העבר וילמד "איך להתייחס לאזרחים".


יצוין כי הפנטגון אכן יזם מבצע חילוץ לבני הערובה של דאעש בעיראק ובסוריה, אך זה נכשל בשל מודיעין שגוי. עם הגעת כוחות ההצלה למקום, התברר כי לא היו בו חטופים אמריקנים, כפי שסברו בארצות הברית.


ידוע כי הממשל האמריקני מתנגד בתוקף להצעות כופר ולניהול משא ומתן עם ארגוני טרור. בתגובה לשחרורו בעבר של הסופר האמריקני פיטר תאו קרטיס מסרה דוברת שר החוץ ג'ן פסקי, כי "אנו חסרי פשרות בהתנגדותנו לשלם כופר לטרוריסטים".