פעילי דאעש בעיר ראקה, סוריה.
פעילי דאעש בעיר ראקה, סוריה.
,רויטרס

שר החוץ המצרי: "נדרש שיתוף פעולה בינ"ל כדי לחסל את דאעש"

ההוצאה להורג של סטיבן סוטלוף, העיתונאי האמריקני בעל האזרחות הישראלית, מעוררת הדים ברחבי העולם והעולם הערבי. "על חברי הקהילה הבינלאומית כולם להבין את חשיבות שיתוף הפעולה ותיאום הדוק על מנת לחסל את התופעה הזו", אמר שר החוץ המצרי סאמח אל-שוכרי

גם בעולם הערבי קוראים לפעולה משותפת נגד דאעש. שר החוץ של מצרים קרא היום (רביעי) לקהילה הבינלאומית לפעול בשיתוף פעולה מלא על מנת לפגוע באיום של ארגון דאעש.

 

"חברי הקהילה הבינלאומית כולם מבינים את החשיבות של שיתוף פעולה ותיאום הדוק כדי לייצר אסטרטגיה כוללת על מנת לחסל את התופעה הזו של דאעש", אמר השר המצרי, סאמח אל-שוכרי.

 

לדבריו, יש לפעול נגד דאעש לא רק באמצעים ביטחוניים אלא גם דרך הממד המדיני. "יש להתמקד גם בשיקולים המדיניים שייתכן כי פתחו את הדרך לזרם המחשבה והגישה הקיצונית והפראית הזו", הוסיף שר החוץ של משאר סיסי בקהיר.

דבריו של אל-שוכרי, כמו גם תגובות רבות נוספות ברחבי העולם, הגיעו בעקבות פרסום סרטון הוצאה להורג נוסף. אמש פרסמו אנשי הארגון הסוני הקיצוני סרטון בו נראית הוצאתו להורג של העיתונאי האמריקני שהחזיק גם באזרחות ישראלית, סטיבן סוטלוף. בסרטון נראה איש דאעש הורף את ראשו של העיתונאי שנפל בשבי הארגון באוגוסט 2013 בצפון סוריה.

 

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי סוטלוף היה ישראלי שעשה עלייה ואף למד במרכז הבינתחומי בהרצליה. סוטלוף למד בתכנית ללימודי ממשל בין 2005 ל-2008 זאת לאחר שהשלים תואר בתקשורת בארצות הברית.