דאעש עורפים את ראשו של העיתונאי האמריקני סטיב סוטלוף
דאעש עורפים את ראשו של העיתונאי האמריקני סטיב סוטלוף
,ללא קרדיט

הותר לפרסום: העיתונאי שהוצא להורג על ידי דאעש – ישראלי

סטיבן סוטלוף, העיתונאי האמריקני שהוצא להורג על ידי הארגון הסוני הקיצוני היה בעל אזרחות ישראלית ובעבר שהה בישראל ולמד במרכז הבינתחומי בהרצליה. אובמה גינה את הרצח: "מדובר בברבריות מבחילה, ייקח זמן להדוף את המדינה האסלאמית". שר החוץ הבריטי: "בהחלט עשויים לשקול תקיפות אוויריות נגד מטרות הארגון"

סטיבן סוטלוף, העיתונאי האמריקני היהודי שהוצא להורג על ידי ארגון דאעש, היה בעל אזרחות ישראלית. כך הותר היום (רביעי) לפרסום לאחר שאתמול פרסם הארגון הסוני הקיצוני את סרטון בו נראית ההוצאה להורג של סוטלוף.

 

במקביל, הרשויות האמריקניות הודיעו כי מבדיקה של סרטון ההוצאה להורג של סוטלוף, שבעבר למד במרכז הבינתחומי בהרצליה, נמצא כי מדובר בסרטון אמיתי. "המודיעין האמריקני ניתח את הסרטון והגיע למסקנה כי הוא אמיתי", אמרה דוברת המועצה האמריקנית לביטחון לאומי.

 

הנשיא האמריקני, ברק אובמה, התייחס להוצאה להורג של סוטלוף וכינה אותה "פעולה אלימה, ברברית ומבחילה". אובמה הוסיף ואמר כי צדק ייעשה עם האחראים לרצח של סוטלוף ושל העיתונאי הקודם שהוצא להורג לפני כשבועיים, ג'יימס פולי. "ארגון המדינה האסלאמית מהווה איום לא רק לתושבי עיראק אלא לאזור כולו, ייקח זמן להדוף אותו", הוא הוסיף.

 

 

סטיבן סוטלוף (משמאל) בסוריה.
 

סטיבן סוטלוף (משמאל) בסוריה.(רויטרס)

 

בנוסף, שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד התייחס אף הוא להוצאה להורג של סוטלוף ולתפיסתו של שבוי בריטי. "אם נחשוב שתקיפות אוויריות יוכלו להועיל בהחלט נשקול לבצע כאלו נגד מטרות דאעש", אמר האמונד אך הבהיר כי החלטה כזו טרם התקבלה.

 

סוטלוף בן ה-31 נחטף על ידי אנשי הארגון בצפון סוריה לפני כשנה, בחודש אוגוסט 2013. סוטלוף עבד כעיתונאי פרילנס וסיקר את מלחמת האזרחים שמתחוללת כבר למעלה משלוש שנים בארצו של אסד. במהלך השנה שהוחזק על ידי ארגון לא הצליחו כנראה שוביו לעלות על מוצאו היהודי ועל אזרחותו הישראלית.