גורמים אירופים: "סיפוח אדמות המדינה היא כפיות טובה מצד ישראל"

סיפוח 4,000 הדונמים כאדמות מדינה בגוש עציון מכעיס גורמים אירופים, ביניהם גורמים שעמדו לצד ישראל אל מול ביקורת קשה במבצע "צוק איתן". הגורמים סיפרו כי הם חשים ביחס שונה כלפי ישראל בבירות הגדולות באירופה וקושי מבחינתם להגן על מהלכי ישראל

(1:33 דקות)

במדינות אירופה מאוד לא אהבו בלשון המעטה את הפקעת אלפי הדונמים בגוש עציון וההכרזה עליהם כאדמות מדינה ובמדינות האיחוד האירופי כבר הכריזו על המהלך ככפיות טובה מצד ישראל.

 

גורמים אירופים בכירים אומרים היום (שלישי) בטון אחר ובנימה אחרת שמבשרת על אווירה שונה כלפי ישראל, כי לאורך כל ימות המבצע הם תמכו בראש הממשלה, בנימין נתניהו, מול ביקורת בין-לאומית קשה ובסוף הם מקבלים את ההכרזה על סיפוח אדמות מדינה של 4,000 דונם.

 

אותם גורמים גם מספרים כי בבירות הגדולות באירופה מתחילים להרגיש בשינוי ביחס כלפי ישראל, ואומרים כי כעת יהיה קשה הרבה יותר מבחינתם להגן על הצעדים של ראש הממשלה והממשלה בתור ידידי ישראל.

 

בנוסף, עד עכשיו ישראל דיברה על הבנייה בהתנחלויות כחלק בלתי נפרד מהגידול טבעי של תושבי ההתנחלויות, אולם כעת ההרגשה היא כי עכשיו מדובר בצעד פוליטי לחלוטין ובצעד ענישתי על רצח שלושת הנערים.

 

בנימין נתניהו ניסה עד עכשיו לרסן את הבניה בהתנחלויות אולם כעת הוא נמצא בדעת מיעוט, זאת לאחר ששר הביטחון, משה יעלון הוביל קו בקבינט כשדרש "תשובה ציונית הולמת" לאירועים. מבחינת יעלון הבניה בהתנחלויות זוהי "התשובה הציונית ההולמת".