"ועדת חוץ וביטחון היא לא בית משפט". יו"ר הוועדה אלקין
"ועדת חוץ וביטחון היא לא בית משפט". יו"ר הוועדה אלקין
,יח"צ

ראש המטה לביטחון לאומי: "חמאס ספג את המכה הקשה ביותר מאז הקמתו"

ראש המל"ל יוסי כהן נשא דברים בדיון שקיימה ועדת חוץ וביטחון של הכנסת ואמר כי חמאס הוכה קשות במהלך מבצע "צוק איתן" ולא קיבל אף תנאי שהציב להפסקת האש. עוד הוסיף כהן כי הקהילה הבינלאומית מבינה היום טוב יותר את המציאות הביטחונית בישראל. יו"ר הוועדה אלקין על בדיקת המבצע: "אנחנו לא בית משפט, לא נותנים לנו עדויות"

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת התכנסה הבוקר (שלישי) לדיון בנושא מבצע "צוק איתן" והפסקת האש. ראש המטה לביטחון לאומי, יוסי כהן, טען לישראל היו הישגים צבאיים רבים במבצע בעזה. "חמאס הוכה קשות ולא קיבל אף לא תנאי שהציב להפסקת האש. כוחות הביטחון של ישראל הנחיתו על חמאס במשך 50 יממות את המכה הקשה ביותר שספג מאז הקמתו", אמר כהן.

 

"חמאס הופתע פעם אחר פעם מעוצמת והיקף המכות שספג ומחברת הברזל של ישראל. הקהילה הבינלאומית שנתנה לנו לגיטימציה במבצע מבינה היום טוב יותר את המציאות הביטחונית שישראל מתמודדת עמה. נמשיך לעבוד איתה כדי לשנות מציאות זו", הוא הוסיף.

 

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, זאב אלקין, התייחס להליך הבדיקה שעורכת הוועדה בנוגע להתנהלות במבצע "צוק איתן". "ועדת חוץ וביטחון איננה בית משפט, לא נותנים לנו עדויות. אנחנו מנהלים שיח פתוח עם כל בעלי התפקידים, כמסורת של הוועדה", הוא הסביר.

 

"הם פתוחים לפנינו ומדברים בגילוי לב. לפעמים אנחנו מסכימים ולפעמים לא, לכל אחד בוועדה העמדות שלו. אנחנו מנסים להגיע לתובנות כלליות", הוסיף אלקין. "השיח בוועדה אינו פוליטי. חובתנו לפקח ולעזור למערכת הביטחון להגיע מוכנה לפעם הבאה. בשכונה כמו שלנו אף אחד לא יודע מתי היא תגיע".